Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért jár büntetés, mert...

Azért jár büntetés, mert kimentem a sávból?

Figyelt kérdés

Belső sávba mentem, valaki lassan ment és kisorolt előttem a külsőbe, de tök lassan csinálta, ezért úgy mentem el mellette, hogy kb fél métert átlógtam a szembe sávba.

Nem jött senki szemből szóval egyáltalán nem volt veszélyes, vagy ilyesmi, csak ott volt a trafi rendőrrel együtt és a rendőr a kocsiból nagyon nézett engem. (gyorsan nem mentem)



2019. máj. 10. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem mentél gyorsan szerintem, akkor nem lesz semmi. A Trafi csak a sebességet nézni a záróvonalat nem tudja ellenőrizni, legalábbis szerintem.
2019. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

A "jár büntetés" és a "járhat büntetés" nem ugyanaz.

A záró vonal érintése közlekedési szabálysértés, amiért pl a forgalmi vizsgán megbuktatják a tanulót, a jogosítvánnyal rendelkezőt meg vagy megbünteti a rendőr, vagy nem...

Vannak a közlekedésben olyan helyzetek, amikor úgy követünk el szabálytalanságot, hogy tisztában vagyunk azzal, hogy nem szabad, de akkor logikusnak tűnik.

Ilyen a záróvonal átlépése, vagy forgalomtól elzárt területen áthajtás, amikor az veszélyeztetéssel nem jár ugyan, de mégis szabálytalan, viszont praktikus.

Ilyenkor azt is bevállalja a vezető, hogy megbüntethetik.

2019. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van szabálytalan és megbűntethet, de ha tényleg nem akadályoztad a szembe forgalmat és ezzel a te sávodat nem lassitottad hanem pont a dinamikus haladást segitetted elő mivel nem lassitottál amig bekanyarodott elötted így mögötted sem kellett ezt tennie a többi autósnak. Kétlem, hogy ilyenért megbüntetne, ha meg megakar büntetni úgy is megfog talál rá indokot.
2019. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem állított meg, szóval max csekket küld. De úgy gondoltam, hogy ha nem állít meg, akkor már nincs büntetés veszély.
2019. máj. 10. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem állított meg a helyszínen, valószínű nem kapsz semmit. Ha nem volt záróvonal és/vagy előzni tilos tábla (és indexeltél is), akkor a fenti körülményeket is figyelembe véve, még csak nem is voltál szabálytalan.
2019. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem jár. A sáv nem azért van, hogy abban vagy köteles maradni, hacsak egyéb közúti jelzésből nem következik más, bármikor elhagyhatod.
2019. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csekket sem küld, hacsak nem futott utánad a trafival és lőtt egy célfotót :D
2019. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!