Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ekkora mértékben veszélyes...

Ekkora mértékben veszélyes tud lenni a sebesség?

Figyelt kérdés

A minap hallottam, hogy valaki 120-al ütközött aztán hiába volt bekötve stb. egy életre teljesen nyomorék lett és csoda, hogy nem halt meg(!) az autója a felismerhetetlenségig összetört.

120km/h pedig annyira nem is sok, sokan mennek annyival.

Tegnap én 220-al mentem, akkor mégis mi történt volna velem meg az autóval egy ütközésnél?



2019. máj. 14. 11:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindazoknak, akik normálisan válaszoltak, különösképp a 9-es hozzászólónak.

Aki pedig nem hiszi az nem hiszi, arról nem tehetek. Ugyanakkor notórius száguldozó sem vagyok, néha azonban kihasználom az autót ha már megvettem, mikor a körülmények a legjobbak.

2019. máj. 14. 12:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Na ne mondd hogy 120km/h nem sok.. az viszont igaz, hogy sokan mennek annyival. Valójában én sem éreztem annyira soknak, amíg 2 hete nem volt részem egy felfrontalis autóbalesetben.

Egy egyenes útszakaszon a szembejövő áttért a sávomba és konkrétan frontálisan kapott volna el ha nem rántom el a kormányt amennyire csak tudom. 110el jött belém, én 80al mentem.

Nem ájultam el, végig magamnál voltam és mindenre emlékszem. El nem tudom mondani, mekkora erő volt abban a csapódásban, tényleg azt hittem hogy leszakad a fejem. Pont engem mint sofőrt kapott el az A oszlopnál. Az meg csak ráadás hogy én egy kis Ford Fiestában ültem, szemben egy nagy Suzuki Grand Vitaraval. Csodával határos módon karcolásokkal megusztam az egészet, de meg a mentősök is azt mondták, hogy ez tényleg csak csoda és fogalmuk sincs, hogy egyáltalán ezt hogy élhette túl bárki, főleg hogy úszhattam meg 1-2 karcolással.

Egyébként neten vannak fent a balesetről képek ha beírod hogy 04.30 baleset Eger Felsőtárkány. Ha érdekel nézd meg hogy néztek ki az autók, ebből szerintem nagyon jól látszik, hogy mennyire gyors az a sebesség és mekkora erő volt ebben az ütközésben.

2019. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a nem mindegy, hogy minek mész neki. Ha egy betonfalba, akkor abszolút nincs semmi ami tompítson. 120-nál BÁRMELYIK autóban meghalnál ilyen esetben, még akkor is, ha külső fizikai sérülésed nem lenne.

Az megint más, ha mondjuk "csak" lefutsz az útról, vagy egy lassabban haladó autóba mész bele hátulról.

2019. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"néha azonban kihasználom az autót ha már megvettem, mikor a körülmények a legjobbak."


Olyan nincs, hogy jó körülmény.

Hiába tök üres az autópálya, beüt valami krach aztán mész a szalagkorlátba...


Defekt mert pl. rámész valami elhagyott éles tárgyra vagy műszaki hiba, éppen akkor adja meg magát valamelyik gömbcsukló stb stb...


Ha én száguldozni akarok akkor elmegyek gokartozni, szerintem az sokkal nagyobb élményt ad mint gyorshajtani az autópályán :D


12-es: azért azoknak a kis fiestáknak jó a töréstesztjük :)

Sajnos ilyen a közlekedés, jön egy barom és összetöri az autódat amire esetleg éveket spóroltál és vigyázol rá.

Nekem egy jó öreg mercim van amibe már nem kevés pénzt illetve munkát öltem bele de lassan ideje lenne nem hétköznapis autónak használni mert ha valaki belémjönne én tuti agyonverném ott a helyszínen a kerékkulccsal :)

2019. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#9 vagyok ismét.


1/2*m*v^2 a mozgási energia képlete. Azaz 220-nál majdnem 20-szoros ez az energia, mint 50-nél. 120-hoz képest meg 3,36-szoros. Azaz nézd meg azt a 120 km/h-s balesetet, és képzeletben szorozd meg a roncsolódást 3,36-tal. Nem feltétlenül teljesen pontos (sok változó van még a sebességen kívül), de érzékeltetésnek megfelelő.

2019. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"Ha meg szemből is jön valaki 200-al, akkor összeadódik, 420 lesz." Bocsánat, 7-es, de ez nem igaz. Mindegy, hogy betonfalnak mész-e vagy szembejövő járműnek, az ütközési energia ugyanakkora marad. Sőt, valamelyest még csökkenhet is a szembejövő jármű gyűrődése következtében.
2019. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!