Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett akkumlátor...

Mi történhetett akkumlátor csere után?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Akksi csere volt az autónkban, majd a szervízből menet közben kivillant a narancssárga check engine lámpa.

Ezelött semmi ilyesmi baja nem volt.


Mi történhetett?


2019. máj. 15. 13:22
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Nem teljesen egyértelmű a kérdés, de megpróbálok válaszolni.


"Akksi csere volt az autónkban" - szerintem elromlott az akkumulátor


"szervízből menet közben" - A párod (a férfi a háznál...) ennyire nem ért a kocsikhoz hogy szervízbe kellett vinni akksicserére.


"kivillant a narancssárga check engine lámpa" - valami elromlott az autóban, érdemes szervízbe vinni

2019. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Majdnem.


Szervízben azért volt, mert azthittük, hogy önindítócserés, de kiderült, h akksi gondos. Kicserélték nekünk.


Előtte nem jelzett semmit a műszerfal.


Kicserélték, majd rá 2 órára kivillant.


Van összefüggés a csere és a hibajelzés között? Elronthattal valamit? Vagy véletlen egybeesés ?

2019. máj. 15. 14:17
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Akármi megeshet.


Normális esetben egy akksicsere abból áll hogy leveszed a 2 sarut, kitekered a lefogatócsavart, kiveszed az akksit, majd ugyanezt berakásnál fordítva.


Szóval normális esetben nem ronthattak el semmit.


Viszont az is megeshet hogy pl akksikivételnél beleakadtak egy kábelbe ami emiatt megszakadt és rosszul érintkezik vagy akár az is hogy kicseréltek egy szenzort egy rosszra.


Nem mellékes hogy a legmegbízhatóbb autónál is bármikor előfordulhat valami hiba, tehát lehet hogy simán csak szerencsétlen időben halt meg valami.


Lehet tippelgetni, de soha senki nem fogja tudni biztosra megmondani mi történt.

2019. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkucserénél rá szoktam csiptetni két kis krokodilcsipeszes vezetékkel az akkusarukra egy zselés akkut, csak hogy a csere alatt se felejtsen el semmi semmit, ne kérjen rádiókódot, ne adjon mit tudom én miért hibakódot a motorvezérlő.
2019. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek: gurulj vissza a szervizbe, és mutasd meg a problémád...ott tudnak segíteni, itt nem.


amúgy aksicsere után bármi is előfordulhat...például a te esetedben pont ekkor jött elő valami hiba...pedig semmi köze hozzá az új aksinak..ha mégis, az a szerviznem kiderül ha kompjúterre teszik...


úgyhogy irány vissza.

2019. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos típusoknál (amelyik leállítja a motort például a lámpánál) nem mindegy, hogy milyen aksi kerül a kocsiba. Ha nem kompatibilis, baromi drága gyári, hanem csak egy sima mezei normál akku, akkor ilyen hibát ad. Ettől még megy, csak jelez.
2019. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A párod (a férfi a háznál...) ennyire nem ért a kocsikhoz hogy szervízbe kellett vinni akksicserére."


Én is szervizbe vinném, ugyanis esetemben az autó gyári garanciája kiterjed az akkura is. Így még majdnem 4 évig garanciális. Egy 80Ah-s start-stopos AGM akku van az autómban, ami utángyártottból is 50.000Ft körül van. Ha garanciában cserélik, biztos nem saját zsebből fizetném.


Kérdező, menj vissza a szervizbe! Kiolvassák a hibakódot és az alapján vagy van köze a hibának az akkucseréhez, vagy nincs. Így látatlanban nem lehet eldönteni.

2019. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
komolyan agyfa szt kapok itt néhány szerelőtől ne ilyen balfas zokhoz vidd hogy lehet ez lehet az azt nem jó jó akkor próbálkozunk még terhelő villa bas zki
2019. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Viszem vissza! Köszi a válaszokat!


Egyébként márkaszervízbe vittem..

2019. máj. 15. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!