Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszer csúszik a kuplung,...

Egyszer csúszik a kuplung, egyszer nem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt vettem észre az autómon, ha sokáig nyomatékból közlekedek, elváltok 2ezer alatt, és utána kiérek mondjuk egy autóútra ahol lehet gyorsabban menni, és ha 5. be lepadlózom akkor megcsúszik a kuplung kicsit, tehát felpörög a motor. De ha úgy vezetek, hogy kicsit dinamikusabban, nagyobb gázokkal indulok, tovább pörgetem a motort, akkor nem csúszik meg 5. be padlógázon. Ezt miért csinálhatja? Kompletten kell cserélni az egész kuplungszerkezetet vagy elég valami mást is, hogy ne produkálja ezt?

Válaszokat előre is köszönöm!



#kuplungcsúszás #néha csúszik meg a kuplung
2019. máj. 20. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd inkább olyanhoz aki ért hozzá.
2019. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kuplung akkor kapja a legnagyobb terhelést, mikor legnagyobb fokozatban, kicsi fordulatnál lepadlózod. Mindig ebben az esetben kezd el csúszni először. Később méjobban fog csúszni. Kopott a tárcsád, cserélni kell. Nem feltétlenül kell az egész szerkezetet, de egyben szokták.
2019. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most ment szervizbe nemrég, csak én nem voltam itthon és nem tudtam mondani, hogy csúcszik a kuplung. Nehezen vette már a fokozatokat és mondtak is egy árat hogy mennyi lesz a javítás. Ha szétszedték akkor gondolom láthatták, hogy kopott a kuplung?
2019. máj. 20. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:

EZ elent mond egymásnak.

Ha csúszik a kuplung akkor nem szedi nehezen a sebességet és fordítva is igaz.

2019. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!