Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi átlagosan a havi...

Mennyi átlagosan a havi fenntartási költsége egy 10 éves felső középkategóriás (BMW, Audi, Mercedes) autónak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl . 3-as és 5-ös BMW-re , Audi A4/A6 , Mercedes CLS 220
2019. máj. 25. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. másfélszerese egy sima (Kia C'eed, Renault Mégane, Toyota Corolla) kompaktnak.
2019. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Havi 50-be meg tud állni?
2019. máj. 25. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Számot azért nem írtam, mert egyrészt van, aki beleszámolja a fix költségeket (garazsírozás, műszaki, adó) más meg csak az alap szervizelés és üzemanyagköltség alapján kalkulál. Budapesten egy CLS Mercire pl. biztos óriási biztosítási költség rakódik (pláne, ha fiatal sofőr), egy alap motoros A4 Audi meg vidéki tulajdonosnál nem sokkal drágább biztosítású, mint egy Suzuki Swift. A felszereltségi szintek tekintetében sem mindegy, hogy egy belépő vagy extrás modellről van szó, mert egy puccos 19" felnit nyilván jelentősebb drágább gumizni (meg lepadkázás után esztétikailag helyreállítani), mint egy alapmodell 15" vagy 16" acélfelnijét. Meg aztán olyan egzotikus hibák is előfordulhatnak aminek elviselésével az autó gépészetileg még simán használható, de azért mégsem teljes értékű műszakilag, ha nem működik a központi kijelző vagy kezdetleges sávtartó segéd.
2019. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondolok:


[link]


Annyi, hogy inkább benzinest vennék, ezt csak azért linkeltem, hogy nagyjából ez az árkategória és kinézet/felszereltség.

2019. máj. 25. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy átlagos évi 15.000 km-es futással számolva inkább nem, mint igen. Mint írtam nem tudom, hogy te mely költségeket tekintessz az autótartáshoz kapcsolódónak, de nekem (vidéki 30as, autópálya nélkül) ez a kocsi benzinesben inkább havi 70-80 ezer forint környékén jönne ki (évi 1 kötelező független szervizzel számolva).
2019. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Havi 70-80 csak szervíz? Vagy ebben benne van a biztosítás , súlyadó stb?


Évi 7-8 ezer km-nél többet nem teszek bele egyébként.

2019. máj. 25. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress valakit, akinek van jövőbe látó képessége, ő talán tud neked mondani pontos összegeket, egyébként azt autótól függetlenül nem tudjuk előre.

Vannak hónapok, amikor csak üzemanyagra kell költeni, és vannak esetek, amikor szervizre...

Az tud tönkre menni, ami van az autóban, ha a listában kettős tömegű lendkerék, turbó, részecske szűrő, és hasonló olcsón javítható részek vannak, akkor legyen a számládon tartalék, jó esetben nem lesz rá szükség.

2019. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Átlagosan sok. Pl. 2 szett gumi, télre és nyárra kb 250 ha ching chung gumit veszel. De legalabb jó egy pár évig. Üzemeanyag meg eléggé tág attól függ menyit mész vele, és hol, egy a4-es 2.0 pályán 5-6-ból elvan egy 3.0 a6 quattro városban meg 12-14. Elég nagy így a szórás. Ha beszarik pl a váltó az plusz fél milla, ha nem akkor nem. Tehát eléggé tág hogy mennyit kell rákölteni. Olajcsere is motorfüggő meg hogy milyet teszel bele,többi alkatrész szintén. Na meg hogy hova viszed. Otthon cseréled,ismerős szerelővel csináltatod vagy fenszi szervízbe viszed. Itt is nagyságrendek az eltérések.
2019. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!