Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 milliós régebbi generációs...

5 milliós régebbi generációs felső-középkategóriás prémiumoknak mekkora ma a presztízse?

Figyelt kérdés

Jelenleg is van két autónk amiket még újonnan vettünk. Még nem döntöttük el, hogy vegyünk e következőt. A rá szánt pénz 5 millió plusz pár százezer lenne. Igazából lehetne 7 millió is, de ez a józanabb határ. Az autónál a presztízs lenne a főszempont. Ennyiért nem jönne ki az aktuális generáció a prémium felső középkategóriában. (Audi A6 C7,BMW F10) Mercedes még beleférne (azt adták ki a legkorábban 2009) de az érdekelne legkevésbé. Viszont 5 millióból kijönne a faceliftes A6 C6 ami azért kinézetre is eltérő a facelift előttitől.

Vagy egy 2009-2010 es E60 bár az kinézetre olyan mint a széria elején lévő darabok (mint írtam egy 2010 es C6 nál jól látható, hogy faceliftes darab). Nem újak tudom, de azért a legtöbb ember 5 milliónál kevesebb pénzért vesz autót. Tudom, hogy eltérő az hogy kinek mi számít presztízsnek ezért kérdezem ezt most "mindenkitől". A nagy prémium autóknak még megmarad a presztízse akkor is ha nem a legújabb széria (de legalább faceliftes)?

Van aki szerint minden BMW,Audi menő attól függetlenül, hogy új e. Nyilván a gazdagabbaknál ez nem így van. Átlagos körülmények közti emberek véleménye érdekelne leginkább. Az olyan válasz mint pl: a lányok bugyija ettől nem csúszik le stb nem érdekel. A fontosabb dolgok (nagy ház stb) már megvannak, úgyhogy arról se írjatok, hogy ez józan döntés e (az egyik autónk helyett vennénk egyébként). És legyetek őszinték tehát ha valakinek bőven nincs ennyije autóra de azért szó nélkül elfogadna egy ilyet az ne mondja,hogy neki a presztízs 15 milliónál kezdődik maximum akinek van autóra ennyi pénze.



2016. febr. 4. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a presztizs lenne a fő szempont, akkor már hozzádobnám azt az 1-2M-t. Írtad, hogy van akár 7M is a kocsira. Ennyiből egy c7es audi kijön vagy egy pár éves f10es. Az átlag ember egy e60asról vagy egy c6osról nem mondja meg, hogy az 2004es vagy 2010es, de azt látja, hogy az ilyenek már régóta vannak az utakon. Egy pár éves a6/5ös bmw viszont még jó pár évig őrzi majd ezeket a formákat, hisz most volt a faceliftjük. Szóval ha a presztizs a fő szempont és pénz is van rá, én 7M körül nézegetnék.
2016. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
E60-nak már nincs presztizse.
2016. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Tudom hogy 7 millióból kijönne a C7 is de a minél több marad annál jobb alapon a max amit költünk az az 5 millió.
2016. febr. 4. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha picit kisebb is szóba jöhet, ennyiért (5-6M) szerintem jobb választás lenne egy pár éves 3as/a4-es.
2016. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal jó lenne tisztában lenni,hogy a presztízst nem millióban meg évjáratban mérik!
2016. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azokban a körökben, ahol a presztízs számít ott a 2-3 éves autókat már illik lecserélni.

Ismerek olyan gyártulajdonost, aki 2 évente cseréli a luxusautóját. Mert meg kell mutatni a többi vállalkozónak, hogy van még mit a tejbe aprítani. Azokban a körökben sokszor kigúnyolják azt, aki a külsőségekre nem ad. Például amikor írtam díjbekérőt egy ilyen „nagymenő” vállalkozónak, hogy ideje lenne már megadnia a tartozását, akkor azt írta vissza, hogy „Csak nem elfogyott a pénzed”? Szerintem ez az egész szánalmas, ezzel a „menő vállalkozó” szubkultúrával. Gálvölgyi show „gyúrunk vazze” részekből ismerős vállalkozók.

Vegyél Audit, BMWt, Mercedest de azért, mert szereted őket és ne azért, hogy „menő” légy.

2016. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a presztízs a legfőbb szembont akkor egyértelmű, hogy Mercedes-Benz! Tekints vissza a múltra és nézd meg, hogy a "nagy emberek" mivel jártak(vitték), manapság is így van.

Hiába ad el több autót a Bmw akkor is örök második marad, arról nem is beszélve, hogy hö(j)egyerek autó lett belőle.

Volt 1-2 típus ami tetszett de ha fizetnének se vennék mert a hírnevük messze a legrosszabb.Szóval ha F10 mellett döntesz akkor te is csak egy béééjemvééés leszel.

Az Audi is tömegautó lett, szóval ez is felejtős.

Japán autót nem ajánlok mert a német autó kedvelők általában csak "lerizskakétázzák"


Én körbe néznék a Jaguar-ok közt is de a Volvo-nak is van akkora presztízse mint a Audi/Bmw-nak, sőt az én szememben sokkal nagyobb.

2016. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha presztizsrol van szo en csak akkor szoktam elgondolkozni, hogy "ott van penz", ha dragan fenntartható kocsit látok. Életkor mindegy. Egy új de legkisebb dízel motoros felsokategorias kocsi szamomra nulla egy nagy com v12 höz, legyen az s merci, ferrari, hetes bmw, stb. És méginkább presztizsebb ha amg, alpina feliratokat kapott a gyárban.


Az új 0km szalonbol vásárolt de pici pl. 520D számomra a pénz nélküli magamutogatas szimbóluma. Valahogy lett 5-10-15misi vagy 20%tol hitelre de fapados alapmodell belsovel es 5literes fogyival.... siralmas!


A márka évjárat mindegy csak dragan fenntartható legyen, ha villogni kell.

2016. febr. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van presztízse még ezeknek. Egyébként szóba jöhetne még a Q7, azt csak most váltottak le
2016. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!