Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Köteles vagyok fizetni a...

Köteles vagyok fizetni a semmiért az autószerelőnek?

Figyelt kérdés
Elviszem megjavíttatni az autómat, ő néhány óra után sem találja a hibát, viszont kiszámlázza az óradíjat. Köteles vagyok fizetni? Hívhat rendőrt, feljelenthet, stb, ha nem fizetek?

2019. máj. 27. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%

Igen, köteles vagy kifizetni a díjat akkor is, ha konkrét javításra nem került sor.

Az valószínűtlen, hogy kis összeg esetén jogi lépéseket tenne, de jó esetben megosztja a rólad szerzett tapasztalatait a többi autószerelő ismerősével és ha jó az érdekérvényesítési képessége akkor lehet, hogy ez után a környék egyetlen járműjavítójában sem fognak szóba állni veled.

2019. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
6%
ne legyél már madár! ha oda viszed oldja meg nem oldja meg miért fizetnél?
2019. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
az más kérdés ha sokat baszakodik vele és kijön egy 200 000ft munkadíj akkor köteles vagy fizetni
2019. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
de megoldja ez lemaradt
2019. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Én pofán is vágnám a kedves ügyfelet ha nem akar fizetni. (Persze csak azért kérek pénzt amiért meg is dolgoztam) az meg hogy nincs meg a hiba az csak egy dolog. Attól még ő időt töltött vele amíg foglalkozhatott volna mással is...
2019. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
A diagnosztikaért is kell fizetni, még ha egy laikus számára úgy is tűnik, hogy nem csinált semmit, ehhez műszerezettség kell, szakképesítés, műhely, adózni stb, ingyen nem dolgozik senki.
2019. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Hát lehet lepontozni, de én nem fizetnék tuti a semmiért. Ha nem találja a hibát, akkor el kell vinnem máshoz, a kocsi nem lett megjavítva, akkor miért fizetnék? Arról én nem tehetek, hogy ő mint szerelő nem tudja megjavítani.

Én amúgy egyszer jártam így régen még simsonnal, a szaki szétszedte a blokkot 3x, mert sz@r volt a váltója, de nem lett jó és még a beépített alkatrészek árát sem kérte el(csak pár ezer Ft de akkor is) és magától ajánlotta fel, fel sem merült benne, hogy pénzt kérjen a semmiért.

2019. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
#7: Én még egyetlen autószerelő műhelyt sem láttam, ahol ki lett volna írva a falra, hogy minden autót biztosan meg tudnak javítani. A gépjavítás egy ilyen műfaj - mikor betolod az autót, akkor a diagnosztika költsége már eleve elúszott a zsebedből, azon felesleges utólag zsidóskodni, még ha nem is lett jobb végül a kocsid. Arról meg aztán pláne nem is beszélve, hogy a műszakilag laikus kuncsaftok egészen egzotikus vélt vagy valós hibajelenségekkel tudnak beállítani. Ha nincs meg a hiba, akkor hogy bizonyítod hogy nem tudta javítani? Érted...
2019. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 veterán vas ***** válasza:
100%

Megtudhatjuk, hogy milyen problémával vitted el az autót a szerelőhöz?

Hátha okulunk az esetből....... ;)

2019. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Az autószerelő a kuncsaftokból él, ha gyökér módon kiszámláz valamit indokolatlanul, sokat veszthet vele.

Kb egy falunál be is zárhatja a boltot.

Bár a mai szerelőket nem kell félteni, mert tetű lassan dolgoznak, munka rengeteg, inkább örülnek, ha hagyják őket a francba.

2019. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!