Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » H7 LED beszerelés miatt...

H7 LED beszerelés miatt elveszi a rendőr a forgalmit?

Figyelt kérdés

Az egyik internetes kereskedéshez írtam, hogy minnél fehérebb megoldást szeretnék, amire elküldték a lehetőségeket, a pénzt nem sajnálom rá, és elküldték a lehetőségeket. Jó lenne akár Philips LED HL H7 Lumileds Altilon SMD 2019 gen2 LED fényszóró lámpa, a szervizben azt mondták, hogy tuningnak számít, ezért nem szerelik be. Elvittem villamosságihoz, azt mondta ő beszereli nekem, de ha a rendőr megállít elveszik a forgalmit, jól megijesztegetett, elvette a kedvem is. Utánanéztem, tele a net ilyen ledes fényszórókkal a leggagyibbtól a minőségi cuccokig, már értem oké off-road.


Tényleg így van és bevonja a forgalmit a rendőr? Vagy megbüntet? Megosztanátok a tapasztalatokat?


Van esetleg halogén H7-re tipp, ami a legfehérebb izzó?


Szerettem volna a ledet, de azért nem minden áron.



2019. máj. 30. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyat keress, amiben E jelzés van. Azt legálisan berakhatod. Ha nincs benne, akkor az tényleg csak off-road célra jó és büntetés jár érte. Ha csak ennyi átalakítás van az autón, akkor nem hiszem hogy elvennék a forgalmit, helyszíni pénzbírság valószínűbb.

(Ezzel kapcsolatban eszembe jutott: hatalmas az eltérés a különböző országok törvényei között. Amerikában egy zártszelvényből hegesztett alvázra felépített, műanyag karosszériaelemekből álló, teljesen egyedi futóművel és kit-ként vásárolható motorral rendelkező "autó" megkapja a forgalmi engedélyt egy teljes átvizsgálás után. Kap alvázszámot, meg mindent ami kell. Ez az egyik véglet, ami itthon van az meg a másik.)

2019. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek.

Csak E jeles izzót lehet legálisan beletenni, abból viszont ledet nem fogsz találni, csak halogént. Teljesen más a gyári halogén izzós lámpatest kialakítása, ezért is tilos a led. Nem úgy szórja a fényt ahogy kéne, ezért kevésbé fogsz jól látni vele, de legalább a szembejövőt jól elvakítja. Ha mindenképp ledet szeretnél, akkor teljes fényszóróátalakítás kell.

Hogy a rendőrt mennyire zavarja, azt nem tudom, de elveheti a forgalmit és meg is büntethet. Bár nem valószínű, inkább csak figyelmeztet, esetleg egy kisebb összeggel megbüntet, de megteheti azt is.

Halogén izzókból léteznek speciálisak, de ezek saját tapasztalatom szerint nem jók. Osram termékeket próbáltam ki (night breaker laser, cool blue intense és társaik), de nekem egy az egybe ugyan olyanok, mint a hagyományos halogének. Se több fényerő, se fehérebb fény, cserébe drágább.

2019. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


miért ne találna?


első gugli találat:

[link]

2019. máj. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Halogén lámpatestbe nem rakhatsz LED-et, ez élből bukta.

Az már hangulatfüggő, hogy büntet, vagy a rendszámot is leveszi

2019. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, bocsi, lehet hogy rosszul fogalmaztam. Szóval lehet hogy van e-jeles led, de gyárilag halogénes lámpába legálisan nem lehet beletenni. Abba csak a halogén izzó engedélyezett.
2019. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Közel 60e ft-ból olyan projektort veszel a lámpába ami egy tescos 600ft-os égővel is csodálkozni fogsz. (morimoto mini h1) és nem fognak még szop@tni se érte.

Viszont foncsorba ledet fölösleges rakni, mert feltűnő és szar, főleg az ilyen sok led egységből álló példányok.

2019. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem mondani még pár dolgot erről a morimotoról? Fehér a fénye?
2019. jún. 4. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez csak egy projektor, a fénye attól függ milyen égőt rakol bele (H1). Viszont már egy 600ft-os tescos égővel is jól fogsz látni.(én ilyet használok a téli autómba)

2019. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!