Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelnit lehet fujni házilag...

Alufelnit lehet fujni házilag sima fújos festékel?

Figyelt kérdés

Van egy gyári wolksvagen 17es alufelnim.Viszont a gyári szürke szine nem tetszik ezért át szeretném fújni boltban kapható fekete festékel! Hogyan kivitelezhető ? Mi kell hozzá a festéken kivül! Minden infot szeretnék tudni mert nem szeretném elrontani !



A válaszokat elöre is köszönöm !



2019. jún. 1. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnéd elrontani akkor hozzá se kezdj fújós festékkel. Kompresszor festékszóró pisztoly és keveretess festékboltban 2k-s festéket. Persze lőtte alá kell dolgozni, szépen felcsiszolni, hogy érdes legyen a felülete amiben megtapad a festék. Ahhoz, hogy sima legyen a felülete 800-as vagy ezres vízpapírral. Pormentes helyen fújd és fúlyás előtt hígítóval zsírtalanítsd, és portalanítsd le. Ha jól akarod csinálni akkor 2 napod rámegy a rendes aládolgozásra és a fújásra. Ha sok kis küllős felni akkor még több idő is lehet, mert a legkisebb hajlatot is fel kell csiszolni, hogy ne follyon meg, és szépen takarjon. Ha meg nem lényeg, hogy minőségi munka legyen akkor megvan egy délután alatt. Kicsit megcsiszolod, lefújod fújóssal azt kész. Ha igazán gyorsan akarod le se veszed a kocsiról csak kimaszkolod. Láttam már mindre példát. Amit hosszan leírtam az a legminőségibb, és legtartósabb, amit házilag kivitelezni lehet.
2019. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ahogy előttem írták..


én nem javaslom a kapkodást, inkább vidd el szakemberhez. megéri, mert gyönyörűre fújják, és nem kopik le.


a szép felni ékessége az autónak. ne barkácsolj.


a bóti szpré szart sem ér a felnin.

2019. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már csináltam ilyet. Karosszériára való festék + lakk sprayvel fújtam. Kell egy kis ügyesség, hogy kitapasztald mi az a mennyiség, ami már takar, de még nem folyik meg. Inkább több rétegben egyszerre keveset érdemes felvinni. Előtte természetesen csiszoltam szilikon- és zsírmentesítettem, alapoztam.

Az eredménnyel teljesen elégedett voltam, olyan volt mint a gyári. Viszont! Valamiért a lakk megrepedezett az első szezon után. Tele lett hajszálrepedésekkel és így nem szép. Lehet valami speciális lakk kell az alufelnire.

Nekem egy próbát megért. De legközelebb inkább fényezőhöz vinném.

2019. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Otthon is meg tudod csinálni de autó festéket vegyél ami bele töltetsz flakonba... ne dobozos rally meg egyéb fújost azok gagyik. Le kell fémig csiszolni, szorogittezni csiszolninfujni es lakkozni. Nem bonyolult.
2019. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!