Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan töltsem fel a tűlmerült...

Hogyan töltsem fel a tűlmerült autó akkut?

Figyelt kérdés

Sajnos sokáig álva hagytam az autót, így teljesen lemerült az akku (2-3 V közé). Az autómata töltő ezt hibás akkunak érzékeli, így már bele sem kezd a töltésbe.

Ha egy másik akkuról bebikázom az autót, a generátornak kb. mennyi idő kell, hogy feltöltse arra a szintre, hogy az automata töltő elkezdje tölteni?


Kb. egy éves akku és sosem volt még ennyire lemerítve. kb. 400 km-ert ment a kocsi ezzel az akkuval. Szerintem még lehet bele életet lehelni


2019. jún. 1. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ehhez valami analóg régi töltő kell, a digitálisak nem fogják tölteni.


Először meg kell próbálni feltölteni 6V-ra majd utána 12-re.


Szerintem kuka lesz már az az akku, de egy próbát megér. A generátort nem erőltetném, az fel fogja főzni az akkut.

2019. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Köss rá egy másik akkut egy időre, ezután az automata töltő már tölteni fogja.


Én is jártam így, ezután még évekig működött.

2019. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Köss rá egy másik akkut egy időre, ezután az automata töltő már tölteni fogja."


Ezen már én is gondolkodtam, de én úgy tudom, hogy az akkukat nem szabad így egymásra kötni. Vagy igen?

2019. jún. 1. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szabadna?

Amikor bebikázod, akkor ugyenezt csinálod.

2019. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
...de bebikázásnál is az írják, hogy 1-2 percnél tovább nem szabad folyamatosan rajta hagyni.
2019. jún. 1. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:
10 másodpercig kell a másik akku hogy rajta legyen csak azért hogy jónak értékelje az akkut. Másik akku rá, töltés indít 10 másodperc után lehuz régi akksi és kesz.
2019. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kik "írják" azt? Mert hülyeség.

Bikázásnál 3-4 percig folyamatosan rajta kell hagyni úgy, hogy a bikázó autónak emelt fordulaton jár a motorja (1500-2000) hogy terhelten is meglegyen a 14,2V, aztán lehet egyáltalán megpróbálkozni az indítással.

2019. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A 10 másodperces megoldással sikerült rávenni a töltőt, hogy töltsön... Az első 1-2 percben kicsit meg volt zavarodva a zöltő (12-14V között ide-oda ugrált a töltés és egyik pillanatban azt jelezte, hogy tölt, a mésikban meg azt, hogy tele), de már észhez tért. Most 13,6V-al tölti az akkut.


Remélem sikerül bele életet lehelni.

2019. jún. 1. 20:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a második válaszoló is erre gondolt, így neki is ment a zöld pacsi :)
2019. jún. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!