Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell feljönni és...

Hogyan kell feljönni és lemenni a meredek, szűk garázsfeljárón? (Benzines ótó. Visszacsúszni nagyon nem kéne. )

Figyelt kérdés

Fel: 1-esbe rakom és felmegyek a majdnem a tetejéig. Ott megállok: kuplung, lábfék, üres és végül rögzítőfék, hogy körülnézzek jön-e gyalogos. Ha mehetek: kuplung, 1-es + fék. Kuplungot fogáspontig felengedem, féken továbbra is állok. Rögzítőféket alapállapotba visszarakom. Fékről ekkor gyorsan a gázra teszem át a lábam.


le: 1-esben, motorfékkel (vagyis semmilyen pedál nincs benyomva). Illetve ha meg kell állni a lejtőn, akkor kuplung+fék majd kézifék.


jó így?


2019. jún. 1. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak üzenném, hogy ez "az 1-es csak elindulásra" van dolog a létező egyik legnagyobb marhaság, ami autós körökben terjeng.
2019. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hasonlóan ahhoz, hogy első kerekes autót nem lehet kipörgetni stb....
2019. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

9: "Ha a kuplungot fogáspontnál tartod akkor megfogja a kocsit és nem gurul vissza"


Az igaz, de azért az úgy elég pengeélen táncoló mutatvány lenne.. én mindenképpen a kézifékes megoldást javaslom. Amúgy autósiskolában is így tanítják az emelkedős elindulást, nem is értem, a kérdező épp hiányzott ezekről az órákról?..

2019. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy autósiskolában is így tanítják az emelkedős elindulást, nem is értem, a kérdező épp hiányzott ezekről az órákról?"

Mivel már nincs rutinvizsga és a rutinpálya sem kötelező, így lehetnek olyan tanulóvezetők, akik sosem találkoznak az emelkedőn indulás problémakörével.

(Én is így jártam, pedig nekem lassan 5 éves a jogsim)

2019. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!