Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktak-e zsírozni laprugó...

Szoktak-e zsírozni laprugó köteget? Szétszedni, megkenni összerakni.

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon kevesen teszik...általában az, aki sokáig szeretné használni, és néha túlpakolja..


Szétszedni talán nem is kell, csak nagy nyomással kitisztítani, aztán száradás után lehet vagy rézpasztázni, vagy LZS 2-t közényomni. Persze a kosz is jobban ráragad. Láttam már műbőrrel bevontat.(egyszer)

2019. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,aki ad rá.Régen a Trabiknak a súrlódás és kopás csökkentésére bakelitlemezke volt minden laprugó közt.Én szétszedtem, lezsíroztam és még puhább lett a rugózás a fapadosban.
2019. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Teherautók, kamionok évtizedekig futottak laprugós kivitelben, nem szedi szét senki és zsírozgatja.

Trabi, Kispók volt ahol elhitették az emberekkel hogy kell. Anno nagynéném is neki akart állni az udvaron, mert megetették ezzel. El lehet képzelni, hogy 150 cm 45 kg nő szereli ki a Kispolák alól a rugóköteget és zsírozgatja

2019. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet reális alapja, ugyanis ha megnézzük a laprugós autókat amiket régóta használnak, tiszta rozsdapor a környezetében minden, mint a régi vasúti kocsiknál, tehát ott bizony súrlódik a két laprugó felület egymáson, ez a rugózásra is kihathat, ha közötte zsír van többet tud csúszni egymáson, ezáltal hosszabb és lágyabb lehet a rugózás elméletben, és a kopás is lelassul. Ennek ellenére én sem szedném szét, vagy befújnék közé a zsírsprayt vagy valahogy oldalról bekenném lítiumos zsírral a közöket persze előtte jól átkefélném vagy kompresszorral kifújnám.
2020. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az meg senkit ne tévesszen meg hogy a kamionoknál, fuvarozóknál...stb mit nem csinálnak, nagyon sok mindent nem csinálnak amit kéne, pl: takarítani ;)
2020. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!