Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aksi csere? Tegnap estére...

Ehunvane kérdése:

Aksi csere? Tegnap estére teljesen feltöltöttem az aksit 12,78 multiméterrel ma reggelre 12,5 volt, bármikor ha mértem 12,2-12,4 között mozgott. Volt olyan ha ráindítoztam elhalványultak a műszerfali fények.

Figyelt kérdés
Még nem mértem rá közvetlen indításnál. Nem tudok másik aksit kipróbálni benne.Én használom már 2,5 éve a kocsit. Az normális ha ennyire lemerül 12 óra alatt?

2019. jún. 3. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez alapján még nem feltétlenül rossz.


Ha nagyon aggaszt, akkor vidd el autóvillamosságishoz, ott van olyan műszerük, amivel meg tudják mérni.

2019. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

De ha indít akkor jó.

A 12.2 V az jó.

2019. jún. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Közvetlenül töltés után rámérni nem jó, mert nem reális az érték. Valóban mérhettél 12,78V-ot, de érdemes várni 1 órát ilyenkor. Ha reggel 12,5V-ot mértél, az teljesen rendben van, normális értéknek számít.

(bár örök igazság, hogy csak terhelés-vizsgálattal lehet megsaccolni a valódi állapotot).

2019. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

"teljesen feltöltöttem az aksit 12,78 multiméterrel"

Már ez a mondtam sem igaz. 13,8 Volt körül (vagy fölött) tekintünk egy aksit teljesen feltöltöttnek. Próbáld meg feltölteni rendesen. Ha sikerül, és tartja is a feszültségét, akkor kezd el használni az autót. 1-2 nap múlva mérj rá ismét, és ha megint lecsökkent, akkor az autóban van a hiba nagy valószínűség szerint. Ha már külön sem sikerül feltölteni az aksit, akkor valószínűleg tényleg hibás.

2019. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kiszerelve töltöttem az aksit (panelban lakok, bottari töltővel ) azon azt jelezte ki hogy teljesen feltöltve tegnap este volt ez. Reggel rámértem és 12.5 volt a feszültsége, Az utóbbi egy két hétben rámértem indulás elött és 12,42-12,55 körül mozgott a feszültség.
2019. jún. 3. 10:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Az tökéletes.
2019. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen feltöltött állapotban meg kellene terhelni a kapacitásának(Ah) 1/10 ével. Magyarul egy ~50Ah akksira kötsz egy 5A terhelést (egy 55-60W halogénizzó) és közben multival figyeled a feszültségesést.Pár perc múlva lassan csökkenve beáll egy értékre.Na azt néz és írd meg,abból már kb lehet következtetni az akkud állapotára.
2019. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben megnézem du. majd leírom az értéket, köszi a választ.
2019. jún. 3. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet az akksi gyengélkedik már de lehet a töltés nem elegendő a kocsiban :)


Nekem egy 100aH-s akksi van, nagy köbcentis dízel, jó nagy önindítóval...


Tettem bele egy Ebay-es voltmérőt ami egyfolytában mutatja az akksi feszültségét.

Menet közben feltűnt, hogy "nagyobb" fordulaton 3500körül kigyulladt a műszerfalon a töltésjelző és a műszer is visszaesett 12.5 voltra kb... de menet közben is "csak" 14.1 vagy 14.2V volt meg...


2-3 hét kellett és le is merült az akksi :)


Szóval a legjobb lenne egy full feltöltés után betenni az autóba és elmenni egy szervízbe hogy nézzenek egy terheléses mérést, ott kiderül, hogy az akksival van-e gond vagy esetleg a generátor vagy esetleg valami leszívja ha áll az autó.

2019. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aksi csere megvolt egy ugyanolyan teljesítményűre berakás előtt feltöltöttem teljesen. ( 5.5 évesnél öregebb volt az aksi, majd még terhelés alatt rámérek arra is) Nyugalmi állapotban 12.8 V indulás előtt, egy napos állás után használva pár km-en. Rámértem a generátorra is: csak a motor jár, bekapcsolva hűtéssel- indexel- országútival, 14,00-14,32 V a feszültség. Én jónak gondolom a jelenlegi állapotot. Köszönöm válaszaitokat.
2019. jún. 6. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!