Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a havi bevételetek...

Mennyi a havi bevételetek nettóban és mennyiért vettetek autót?

Figyelt kérdés

Enyém 320.000.-

Autó ára: 2.400.000.-


2019. jún. 5. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

https://www.youtube.com/watch?v=Nf_9U4LfhQ0


"5-6 havi jövedelemből ami kijön, azért érdemes autót venni mert azt tudja az ember úgy fenntartani hogy nem fáj"

és igaza is van, én is így vettem autót.

2019. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés az, hogy a 320ezerből havonta mennyi a megtakarítás, amit nem költesz el (számlák, élelem, stb)

Az autó vásárlásnál pedig az a kérdés, hogy ott van a számládon a szükséges összeg, vagy hitelből akarod megvenni.

2019. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

A legnagyobb hülyeség ez a 6 hónapos szabály, ha ez igaz lenne, az autóipar már rég bedőlt volna...



Kb. 8,5 havi béremből vettem autót. Nem okoz gondot a fenntartása, a tuning sem.

2019. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
2700e és 2500 euró volt a kocsim
2019. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

2000 euró nettó (ebből rezsi, kaja, benzin, stb után megmarad 1100).

3500 euró.

2019. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez a 6 hónapos szabály szerintem sem állja meg a helyét. Aki 3 millióért vesz új Daciát az hol keres 500 ezer nettót havonta? Vagy aki új Vitarát 6 millióért, nettó 1 milla lenne a havi keresetük? Nem hiszem..

Ha tényleg alkalmaznák ezt a 6 havi szabályt akkor sokkal kevesebb új autó eladás lenne.

2019. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Múlt hónapban váltottam munkahelyet. Így most elég keveset keresek, de cserébe kevesebbet is dolgozom és nem kell ingáznom. 10 perc alatt bent vagyok munkahelyen, az eddig több óra helyett. Ami nehezen forintosítható.

Szóval a kérdés szempontjából a lényeg: múlt hónapig, ha mindent, cafetériát és egyéb költségtérítéseket is beleveszek a 300 nettó havi szinten megvolt. Ennek kb a fel ment mindig tartalékba.

Tavaly vettem új autót készpénzre, 7.320.000 + forgalomba helyezésért.

Ez a "6 hónapos szabály" egy jó nagy marhaság. Semmivel nem lenne egyszerűbb, jobb az életem, ha egy öreg lelakott használt autóval járnék, amire folyamatosan költeni kellene, cserében pedig ez a pénzmennyiség céltalanul elfekvőben veverne a bankszámlámon.

2019. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Nettó 480 ezee

600 ért vettem autót

2019. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Amugy igazatok van a hat hónapos suabaly marhaság, szerintem inkább 3 havi a teteje.
2019. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
A 3 havi pláne marhaság. Persze ha valaki extrém jól keres akkor lehet jó autót venni 3 havi fizuból is. De kizártnak tartom, hogy az új autókat vásárlók 3-6 havi fizetésüket költik az autóra. Nézd meg az új Swift mennyibe kerül, 3.2 millió az alapára. Akk ezt megveszik nem keresnek nettó 1 milliót, de még 500 ezret se feltétlen. A drágább autókról nem is beszélve, 10 milliós Passat rengeteg rohangál az utakon és a tulajok nagy része nem keres 3 milliót egy hónapban. Szóval elméletileg jól hangzik ez a szabály csak a gyakorlatban nem így működik. Gyakorlatilag majdnem mindenki csak használt autót vehetne és a gazdagabbak is csak valami alsó-közép kategóriás új autót. A valóság pedig mégsem ez.
2019. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!