Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merjek venni 4 évszakos gumit?

Merjek venni 4 évszakos gumit?

Figyelt kérdés
Gumivásárlás előtt állok, autóra. Normális téli gumim egyáltalán nincs, és a mostani nyári is még éppen elmegy, de már eléggé el van kopva. Arra gondoltam, hogy most vennék egy 4 évszakos szettet és akkor az jó lenne most nyárra is, meg utána télre is. Viszont utoljára 3 éve próbálkoztam ilyen gumival, hiába vettem meg a legjobbnak mondottat (asszem Michelin volt) vízen és havon nagyon pocsék volt, semmi tapadása nem volt, ezért eladtam őket. Azóta javult a helyzet? A mostaniak már jobbak? Nem szeretnék ezen spórolni, ha kell inkább veszek 2 szettet, de azért előnyös lenne ha ősszel nem kellene cserélgetni, főleg hogy csak 1 garnitúra felnim van.

2019. jún. 5. 21:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A legtöbben ott rontják el a 4 évszakos gumi vásárlást, hogy méretben a szélesebbet választják, tehát pl. Ha télen egy kommersz példánál maradva 195/65 15" gumi van fent, nyáron mondjuk 225/45 17" akkor 4 évszakosból ne a 225-öst vedd, hanem inkább maradj a 195 vagy max 205-ös szélességnél. Ha jóval szélesebb kerül fel 4évszakosból, mint a téli gumi ne várjuk hogy téli szélsőséges időjárásban is jól viselkedjen. Legalábbis nekem ez az észrevételem, de lehet rosszzul gondolom.
2019. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!