Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért "világít" éjjel az...

Miért "világít" éjjel az szélvédő?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy autót (VW Passat B6). Ha éjjel megyek vele és szembe jön valaki, akkor nem az van mint az eddigi autóimnál hogy egy világos pontként látom a szembejövő lámpáját, hanem a lámpa körül jó 2 tenyérnyi területen az egész szélvédő kivilágosodik, ezáltal szinte semmit sem lehet látni ilyenkor. Karcos lehet? Csak mert lámpával megvizsgálva nem látni rajta semmi karcot, olyan mintha homályos lenne, de csak éjszaka, nappal tökéletesen kilátni rajta.

2019. jún. 7. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Van valami a szélvédőn, ami szétszórja a fényt. Vagy kívülről vannak rajta apró karcok, vagy belülről zsíros, mocskos. Az előbbit okozhatja kb. bármi, de általában a szárazon járatott ablaktörlőlapátok szokták összekaristolni az üveget, ennek jellegzetes mintázata van. Belülről a fűtő-szellőző rendszer problémái szokták összemocskolni a szélvédőt: a koszos, eltömődött pollenszűrő és a szellőzőben megrekedt kilónyi vizes falevél hatékonyan ereget mindenféle mocskot a levegőbe, amit télen a szélvédőre fújsz. Ha a fűtőradiátor is kilyukad, az kész csoda: a fagyálló gőze fantasztikusan össze tudja mocskolni az üveget.
2019. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több mint valószínű hogy koszos , zsíros a szélvédő.

Meg kell takarítani biztos jobb lesz.

2019. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Takarítva már volt többször is, nem lett jobb a helyzet. Mély karcolásokat nem látok benne. De amit észrevettem rajta mosásnál, hogy annak ellenére hogy már biztos hogy nincs rajta semmilyen vegyszer a felületén, kívül cseppekben áll meg rajta a víz. Tehát nem terül el rajta, a cseppek között pedig teljesen száraznak látszik a szélvédő.

2019. jún. 7. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
adj neki alkoholos ablaktisztítót, kívül belül 2-3x alaposan tisztogasd át vele
2019. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sima samponos vízzel kezdtem. Nem vált be. Utána próbáltam ablakmosó folyadékkal, de ettől sem lett jobb. Utána áttöröltem mikroszálas törlőkendővel és ablakfénnyel de ez se segített.

Szerintetek még így is lehet hogy maradt rajta valami? Ha igen, akkor szerintem elviszem valami autókozmetikába, ott biztos le tudják majd szedni róla.

2019. jún. 7. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy valamilyen óccsó "nanós" folyadékkal próbálták meg kezelni a szélvédőt kívülről. Ezek nagy része most még átverés, sima zsíros takony, amiben nanotechnológiáról szó sincs, ellenben a vizet szépen taszítják, mintha nanotechnológiás felületkezelők lennének, éjszaka pedig megőrülsz a fénytörésüktől. Az eBay-ről, Wish-ről és egyéb helyekről rendelt "nanó" majd pár év múlva lesz jó, mikor tényleg filléressé válik a technológia.

Az ilyen zsíros borzalmakat sem az ablakmosó folyadék, sem a mikroszálas törlőkendő nem távolítja el. Be kell vetni a nehézfegyverzetet: a kemény szervetlen oldószereket. Az igazán hardcore arcok simán nekimennek nitrohígítóval az összeb***ott szélvédőnek, de neked nem ajánlom. Inkább denaturált szeszt vegyél, az jól oldja a zsírt, de nem fogja szétmarni az ablaktörlőlapát gumiját, a vízelvezető rácsot vagy a motorháztető fényezését - a profik tudják, hogyan kell megóvni a műanyagokat és fényezett felületeket akár egy vizes ronggyal is, de lehet, hogy te nem vagy profi. Fogsz egy flakon denszeszt, egy tekercs papírtörlőt és addig törölgeted vele a szélvédőt, amíg nem látsz különbséget a törlés előtti és utáni papírtörlőn (nem sárgult be, nem vált kőkeménnyé, stb.). Ha ez megvan, akkor a zsíros takony nagyja eltűnt, onnantól kezdve lehet ablaktisztítóval és mikroszálas kendővel eltüntetni a denszesz maradványait. Sajnos a mai, színtelen, ketonos-piridines változatok csíkot hagynak, a régi, metanolos nem csíkozott, csak meghaltál tőle, ha ügyetlenül használtad vagy megittad.

2019. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így elsőre nekem is az ugrott be, hogy valamivel le van kezelve a szélvédő.

Jól írta az előző. Érdemes megfontolni.

2019. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szappan, ablaktörlő, törlőkendő???


Hát ezek aztán marha jó tisztító cuccok :D

Nincs otthon hígítód vagy denaturált szeszed???

2019. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!