Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 100-as benzint ajánljátok?

DAO kérdése:

Melyik 100-as benzint ajánljátok?

Figyelt kérdés
Shell, Omv, Mol?
2019. jún. 11. 22:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
OMV
2019. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%
Semelyiket, mert egy fikarcnyival sem fog jobban menni az autod tole...
2019. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Én egyiket sem. Tavasszal teszteltem 4-4 teli tankon, teljesen azonos körülmények között. Azaz elhasználtam egymás után négy tank MOL 95-öst, majd négy tank OMV MaxxMotion 100 Plus-t. Ugyanaz az autó ugyanazon az útvonalon (napi ingázás), gumik, külső hőmérséklet, forgalom stb. minden ugyanaz. Átlagfogyasztásban egy decivel jobb lett a MOL 95, és sem a motor erején sem a járásán nem éreztem semmi különbséget. Pedig az autó egy új Mazda3 G120-as, 2,0 literes Skyactiv ami egy magas sűrítésű motor, ha valami akkor ennek ki kellene tudnia használni a magasabb kompressziótűrésű premium üzemanyagot. De a gyakorlatban semmilyen előnye nem mutatkozott a premium benzinnek, sem mérhető módon, de még ráérzésre, szubjektíve sem. Sajnos saját méréseim és tapasztalataim alapján igazat kell adjak azoknak akik üres marketingfogásnak, sima lehúzásnak tartják a premiumnak nevezett üzemanyagokat.
2019. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
akkor bővebben, hogy ne csak annyit írjak, amit írtam: a felsoroltak közül választanám ahogy írtam az OMV-t. Miért? Mert minden versenyautóba ezt használják, erre programozzák a motort. Utcai autóba csak olyanba tenném, ami kihegyezett, esetleg ilyen oktánszámra kalibrált. Mondjuk TFSI motorhoz. De egy mezei, utcai autóba soha nem tenném, mert értelme nincs.
2019. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

Ha választani kellene, akkor én is az OMV-t mondanám, annak ellenére hogy érezhető hatást én sem értem el egyikkel sem.

Versenyautós témához: legfeljebb az otthon barkácsolt versenyautók mennek 100-as OMV-vel, amiknél nincs sok pénz üzemanyagra. Van 102-es versenybenzin, 105-s is, meg 110-es (körüli) oktánszámú is, mondjuk utóbbinak már 3000 Forint körül van literje. Plusz ott a röpbenzin is, ami 100-110 között van valahol (/volt amíg lehetett kapni).

2019. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

utolsó, ki kell ábrándítsalak, nem csak a barkácsolt versenyautók mennek 100-assal. Mielőtt nekiállsz vitázni, magam is űzöm a sportot, nem a levegőbe beszélek. A MOL versenybenzin idén lett igazán futtatva, Herczig Norbi hathatós közreműködésével. Ezeknek a versenybenzineknek az ára van 5 EURO körül literenként.

A többivel egyetérek.

2019. jún. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

Az a lényeg hogy széria autóba felesleges ilyet tenni.

Majd nézd meg gyárilag mit kell bele tankolni.

Bármilyen más benzint teszel bele nem lesz jobb, inkább rosszabb.

2019. jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 D. Brasco ***** válasza:
67%
Ha elég erősen hiszel a placebóban,akkor csökken a fogyasztás,nő a teljesitmeny,szebb lesz a hangja,hidegen jobban fog indulni stb stb........egyénként meg semmilyen extra hatása nincs,főleg nem mezei utcai autóban!
2019. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Ez egyre biztosabb, hogy egyetlen troll, érdemes visszakeresgetni, ez a kérdés fixen hetenként felkerül egyszer az oldalra. :D
2019. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
2019. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!