Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyi időközönként cserélt...

Ti mennyi időközönként cseréltek fékfolyadékot?

Figyelt kérdés
Én eszemet nem tudom hogy mikor cseréltem utoljára és most kigyulladt az ABS lámpa. Elvittem szervizbe és azt mondták hogy a fékfolyadék miatt van most cserélték emiatt, ez tényleg cserélni kell egy bizonyos időközönként? Lehet emiatt gyulladt ki tényleg az ABS lámpa?
2019. jún. 14. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Bleedout - ahogy az angol mondja, avagy magyarul levegőmentesítés, az egy nyomtávúmon negyed évente csinálom. Mondjuk az rázkódik keményen. Autóban meg nem mindegy, hogy Dacia vagy Subaru. Haverom opeljában 40 éve nem volt sem fékolaj, sem váltó olaj csere :)
2019. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Két évente és igen, okozhat ABS hibát. Egy idő után nő a fékfolyadék víztartalma, ami korroziót okozhat például az ABS rendszerben is. Pl. a második generációs Swifteknél ezért keresett a bontott ABS kocka.
2019. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. De fékfolyadék csere megoldotta a gondott. Az ABS lámpa már nem világít, de tényleg csak ennyi lett volna a gond?
2019. jún. 14. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

A szervíznek nem hiszel, de a gyakorinak igen?

What's wrong with you?

2019. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 évente ajánlott lenne, akkor is ha nem gyullad ki semmilyen hibalámpa.

Az egyik autóm még csak 1 éves. A 2. éves kötelező szerviz alkalmával úgy tudom cserélni fogják, nem kívánság műsor kérdése.

A másik autóm 14 éves. Fellapoztam a füzetet, amiben vezetek minden szerviztörténést. Megmondom őszintén 2016-ban, 3 éve volt utoljára cserélve. Következő olajcsere alkalmával azt hiszem ezt is cseréltetni fogom. Még jó, hogy emlékeztettél rá. :)

2019. jún. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Papírforma szerint 2 évente kell. Érzékenyebb típusoknál ajánlott is betartani, Suzukinak voltak ilyen hulladék rendszerei pl., de másnak is. Átlag autókban elég 4 évente.

Ha jobban beletúrsz az interneten az autód típusába ezzel kapcsolatban akkor kitolható még jobban az intervallum, mert vannak kocsik amiknek ABS ellenére meg se kottyan a 10 éves se.


Egyébként a magyar átlag az kb. sose cserélteti, nagyon sok autóban pár éves koráig amíg garis volt kicserélgette a szerviz, de onnantól kezdve 15 éve is ugyanaz van.

Alapvetően gondot nem okoz, csak a magasabb víztartalom miatt az érzékenyebb fékrendszereknél korróziót tud csinálni, illetve ha elkezdünk szerpentinezni a felmelegedő fékfolyadékban a víz megforr és szép lassan elmegy a fékhatás. A való életben szerencsére komolyabb gondot nem okoz, mert nem fordul elő olyan forgalmi helyzet, de ha valaki öregebb autóval akar boyrészerezni akikor cseréltesse ki, ha meg akar állni 20 kanyar múlva is.


Egyébként egy normálisan megcsinált fékfolyadék csere nem csak abból áll, hogy kicserélik, hanem öblíteni kell, dugattyúkat átjáratni stb. Na ilyen szerelőt aligha fogsz találni, én is 200 Km-t autóztam, hogy lecseréltessem normális helyen. Face csoportokban szoktak ajánlani jó szerelőket.

3 éve volt kicserélve, 17 éves a kocsi még pár évig használom és cserélem az autót fiatalabbra, én többet nem cseréltetek már fékfolyadékot.

2019. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!