Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi időközönként kell...

Mennyi időközönként kell cserélni kocsiba izzót?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 14:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Félreirtam... Tompított fényszóróra gondolok.
2018. dec. 19. 14:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 2 évente így a tél elején kicserélem, akkor is ha jók, mármint a fényszóróban. Egyrészt olcsón lehet venni neten jó minőségűt (Hella) és nem akarok a -10 fokban, sötétben ilyenekkel foglalkozni. Mert a látás mellett a láthatóság is nagyon fontos dolog (nekem legalábbis). Szóval én kerülöm azt a helyzetet , hogy kiégett izzóval kelljen közlekednem, mert mi van ha miatta nem látok rendesen, vagy engem nem látnak rendesen. Az anyagi kár sokkal nagyobb lesz mint 2 izzó ára. Azt hiszem 450 Ft-ért vettem utoljára a H4-es darabját.
2018. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
Egyebkent jo lenne tudni hogy hagyományos mezei izzószálas halogénről van szó vagy mondjuk xenonról!Utóbbinak egyébként a fény hőmérsékletén (szinen) lehet latni ha cserére szorul
2018. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi időközönként? Ha kiég! Nincs gyárilag meghatározott csereperiódusa.

Előző autóm xenonos volt, 10 éves korában kicseréltem a gyári fényforrást egy Osram emelt fényerejűre kíváncsiságból. De a régi is még teljesen jó volt. Egyébként 13 éves koráig volt nálam az autó. Ez alatt egy ködlámpa és egy első helyzetjelző izzó égett ki.

A mostani autóm gyárilag ledes. Remélem hogy jó darabig nem kell majd cserélni, mert azt csak kompletten lehet az egész lámpával garanciaidőn túl valami 250-300eFt/db áron.

2018. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Emelt fényerejű xenon? Az már aztán betyárosan világíthat.
2018. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden kiégés után.
2018. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert azt nem tudtam hogy idő után veszit-e a fényerősség az idő folyamán.
2018. dec. 19. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Mikor kiég.
2018. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Emelt fényerejű xenon? Az már aztán betyárosan világíthat."


Áh, nem ég és föld a különbség, csak árnyalatnyi! Ilyet vettem annó: [link]

A +70% erős költői túlzás. Olyan +10%-ot érzékelni belőle kb.


"Csak azért kérdem mert azt nem tudtam hogy idő után veszit-e a fényerősség az idő folyamán." Hagyományos fémszálas izzónál nem igazán jellemző ez. Vagy világít, vagy nem. Xenonnál előfordul ha már a végét járja, hogy gyengébben világít.

2018. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Veszít a fényességéből. Két évente ki szoktam cserélni.
2018. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!