Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autóm?

Mjanos01 kérdése:

Hengerfejes az autóm?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy Ford Fusion 1.4 benzines autót.

Hazafelé elkezdtem fura hangokat hallani. Mielőtt leálltam volna a benzinkúton észrevettem hogy a mutató 120°C-on volt. Megpróbáltunk bele ion cserélt vizet önteni de eltűntette. Alacsony fordulatszámon haza mentünk.Utána kiderült hogy a kiegyenlítő tartály meg van repedve. kicseréltük majd feltöltöttük vízzel. Elvittük egy próbakörre minden jó volt majd hazaértünk és megint eltűnt a hűtővíz. Amikor elindultam vele a szerelőhöz akkor indítás után halottam bugyporékolni a vizet.

Nem jön fehér füst a kipufogóból és nincs édeskés szaga, a kiegyenlítő tartályban a víz is tisztának tűnik.



#autó #Ford #hengerfej #1.4.benzin
2019. jún. 18. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lyukas valahol egy vízcső és kifolyik
2019. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem folyik/csöpög sehol sem
2019. jún. 18. 22:59
 3/5 Slapec19 ***** válasza:
Az olaj nívópálcát nézd meg esetleg, hogy milyen az olaj színe, ha megvételkór megnézted és jó volt (feltéve, ha megnézted), akkor nézd meg most, ha magasabb és a színe és állaga is más ("trutymós"), akkor hengerfejes lehet. Nálam "barnás-zöldes-fehéres" volt, de nállam nem volt furcsa hangja, egyszer csak szétkapta az egyik vízcsövet, a hőfok azonnal emelkedet és a motorháztető alol mér jött is ki a hűtőfolyadék a szélvédőre menet közben. Aztán jöhetett a hengerfej felújítás, ami nem volt 2 forint, figyelembe véve, hogy a hűtőfolyadék oda is bekerült, ahol az olaj van. Sőt nekem még a fűtőradiátoromat is kinyírta, úgyhogy azt is cserélnem kellett, mindez 1 perc alatt történt. Úgyhogy míg ki nem derül a hiba, addig szerintem ne használd. Mondjuk nekem egy régebbi autónál történt mindez, egy Opel Calibra turbónál, előzménye annyi volt, hogy kicsit jobban melegedett mint korábban. Tudom nem egy kategória, de érdemes megnézni az olajnívót. Remélem segíthettem, sok sikert.
2019. jún. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mickbro ***** válasza:
Töltsd maxig a kiegyenlitőtartályt, melegitsd be 80 fokra legalabb, ovatosan tekerd le a kupakot(lehet h kimyom vmenyi forro vizet) es jaro motornal figyeld meg a vizet! Nyomja-e a buborekokat? Ha igen akkor hengerfejes.
2019. jún. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
motorolaj színe barnás az olajbetöltő sapkába nincs hab
2019. jún. 20. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!