Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nők hatalmas autókkal?

Nők hatalmas autókkal?

Figyelt kérdés

Üdv!

Megfigyeltem, hogy azokat a kategóriájú autókat amiket 10 évvel ezelőtt jólmenő vállalkozók, esetleg alvilági figurák (azaz többségében férfiak) vezettek, azokat ma már inkább fiatal, kisgyerekes anyukák.

Gondolok itt a Q7-es Audira, X3-X5-X6 BMW (mostmár van X4 de az 10 éve még nem volt). Nagyobb Mercedes Suv-ok. És természetesen Porsche Cayenne.

10 éve egy nagy fekete X5-ösben vagy egy őszeshajú vállalkozó ült, vagy egy kétjatós szekrény méretű kopasz “vállakozó”. Elég volt csak elmenni egy nagyobb konditerembe, az ottani hangosan telefonáló “egyszerre használok 8 gépet” típusú emberek ilyenekkel parkoltak.


Ma pedig bármelyik nagyobb városban ha járok és látok ilyen autókat 10-ből 8 alkalommal 20-30-40-es nők vezetik. Néhány éves Cayenne-ben szinte mindig nők ülnek, X4-es BMW-vel férfit szinte nem is láttam, a fehér Q7-es meg kb “női autó” lett.


Miért alakult ki a nőkben vonzalom az ilyen nagy autók iránt? Korábban a “kis cuki” városi autókat részesítették előnyben. Fiat500, Ford Ka, VW New Beetle stb. A prémium márkákból is a kisebbeket, 1-es bmw, A1-2-es Audi, vagy A class Merci.


Ha ezeket nagyrészt nők vezetik akkor a fentebb leírt férfiak ma főként mivel járnak? Milyen autót vesz egy jólmenő 50-es üzletember és milyet a nagydarab “megoldjuk okosba vállakozó”?

Hisz üzletemberek és alvilági figurák azóta is vannak, valamivel közlekedniük is kell, miket vesznek főként ha nem a nagy SUV-okat?



2019. jún. 19. 23:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező! Először is, mi bajod a nőkkel? Mert van, az biztos..ennyi előítélet hogy szorulhatott egy emberbe..érthetetlen..

Kérded, "miért alakult ki a nőkben a vonzalom az ilyen nagy autók iránt"..

..nehéz lehet a mindennapjaidat ilyen őrjítő kérdéssel élni..

...Itt ahol lakom (Buda egyik kellemes helye) majdnem mindenki nagyobb járgányt használ, főleg a téli havas utak miatt (is)..na jó, van olyan milliomos nő, aki összkerekes suzukit használ, a férje összkerekes ignist, a házvezetőnő subarut kapott.


senki nem maffiózó, szopós qurva, vagy pénzvált, stb..csak többdiplomás, igényes, világjárt emberek, akik tudományos munkával keresik a kenyerüket és a dzsipóra valót. Például a lányuk az USA-ban hummert használ, mert azt kapta ajándékba..

ilyenkor mi van.?


Van még rosszab is..képzeld az én családom autói mind automata váltósok, ami néhány menőnél kiveri a biztosítékot..nem értik, mi a jó benne, mi meg azt nem értjük, mi a jó a kéziváltósban?


na? erre varrj gombot.


szóval ilyen fontos társadalmi gondokkal küszködünk.

...ja, és alvilági figura nincs is errefelé..


még annyit, hogy számtalan nőt(fiatalt, időst) látok vsaládi buszt vezetni, vagy trolit, kékbuszt, és egy kamionos is lakik a közelben.


javaslom nézegess sok jutub videót a nők vezetéséről, és lenyugszol..repülőt vezetnek, tankert, darut, óriástraktort..

2019. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
Az általad felsorolt férfiak feleségei
2019. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
89%
Mennyi frusztrált f..sz van itt, öröm nézni. :D
2019. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
antiviral, téged még hogy nem tiltottak ki az oldalról? Bárhová kommentelsz, kivétel nélkül csak a mocsok ömlik a szádból, és itt próbálod levezetni a negatív frusztrációdat. Elhiszem, hogy rossz, ha az embernek nincsenek barátai, de könyörgöm, ne mások kérdései alatt szenvedj már.
2019. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk automata váltós kocsit igazi férfi nem vezet... aki olyat használ az valószínűleg meleg!
2019. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%

Mit is lehetne várni ilyen hülye kérdés után.

Még nagyobb hülye válaszok jönnek.

2019. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért van egyre több SUV (nőknél is):

- Most divat.

- Magasabban ülsz, könnyebb beszállni, jobban átlátod a forgalmat egy picikével.

- Sokan abban a hitben vannak, hogy egy ilyen autó biztonságosabb. Ezt sokszor a nők jobban értékelik.

- Egy nagy autóba könnyű berakni a gyerekülést és a babakocsit is.

- Padkán, fekvőrendőrön nem tudsz fennakadni, akármekkora béna vagy.

- Nehezebb vele parkolni az igaz, de az összes ilyen nagy autóba már szinte alap a tolatókamera, tolatóradar elől-hátul, sokszor 360 fokos kamera lefedettség van (még egy sima Duster is tele van kamerákkal), sőt már nagyon sok modell tud automatán parkolni.

2019. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Ha lesz időd menj el egy hétvégén Siófokra és a buli övezetet figyeld majd meg, azt ne mondd nekem hogy a nonfiguratív tetkós, aranyláncos cigányoknak az utazásaik és évtizedes tanulás eredménye azok a kocsik amiket használnak.


Lehet Te Budán egy valóban értelmiségi környéken nem a bűnözőket fogod látni, de itt Borsodban ha Miskolcon töltesz el egy délutánt a belvárosban, megfogod találni "a sast a fészkénél" és láthatod majd hogy ezek nem diplomás tanult emberek, csak épp negyed annyira jól nevelkedett mint Te, és nem akart szegénységben megöregedni, így megtalálják egymást ezek, és csalnak, nőknek segítenek kijutni külföldre dolgozni, amiből persze kemény dolgoztatás lesz stb



Egy szívsebész vagy kitudja még milyen végzettségű ember szerinted egy napsütéses hétköznap majd Arabokkal fog vitatkozni a kebabos üzlet előtt miközben annyira nem egyeznek hogy még nekem kell lassabban mennem hogy nehogy lecsapjanak amiért arra járok? :)

2019. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A 18-as válaszoló tökéletesen (és hamarabb) reagált a 11-es válaszára. Igen egy budai luxusövezetben pont azok az emberek használnak vagy használtak ilyen autókat akikről írtam. 50-es tisztes vállalkozók, akiknek akár lehet több diplomájuk is, de a pénzünk szinte biztosan valamilyen üzletelés eredménye, mert egyetemi kutatásból az emberek nagy része nem gazdagszik meg.

Alvilági figura a 20 millás autót megengedheti magának de a többszáz milliós budai ingatlan nem, legalábbis akin látszik, hogy gengszter. Tipikusan a kétajtós szekrény méretű, hurkás nyakú, kopasz, kitetovált emberek jellemzően ujjnyi aranylánccal. Szinte minden konditeremben találkozhatsz ilyennel, legalábbis én eddig mindenhol láttam. Ők valószínű nem a 3 diploma meg a sok éves kemény munka eredményét élvezik a luxusautókban ülve.


Az egyébként logikus, hogy a babakocsi és egyéb cuccok könnyen beférnek ezekbe az autókba, bár akkor nem tudom korábban hogy oldották meg a kis “női autókkal”.


Egyébként nem tudom honnan veszitek, hogy bajom van a nőkkel, dehogy van, szeretem őket. Álmatlan éjszakáim sincsenek a kérdés miatt. A városokban mászkálva csupán elgondolkodtatott, hogy 10-ből 8 ilyen nagy autóban nők ülnek, amíg korábban az arány fordítva volt.

Abban is van valami, hogy a 10 évvel ezelőtti vállakozói réteg gyerekei felnőttek, gyereket vállalnak és nekik értelemszerűen a SUV az autó, hisz apának is az volt.


Mégegyszer mondom, hogy semmi problémám a nőkkel, a kérdés véletlenül sem ellenük irányult, a kérdés az autóválasztásai szokásokról szól.

2019. jún. 20. 13:17
 20/23 imnard ***** válasza:
100%
Valóban így van! Mára már lassan megszokom a látványt, csak nem értem. Nekem nem logikus, hogy reggelente az óvodák, iskolák előtt ezekkel a nagy böhöm túlméretezett sz..kkal próbálnak valahogy megállni, míg kiszáll a kölök. Aztán meg egy parkolóban áll egész nap, kb 16 óráig. Utána gyerekért, bolt ilyesmi, és haza. És a vezetés, parkolás az ugye nemigazán megy, tisztelet a kivételnek, mert volt már olyan aki ámulatba ejtett, annyira ügyes volt! Komolyan! Túl sok már így is az autó, a méretük is nő, jogsi meg kell mindenkinek, (ha nincs az se baj megy az a nélkül is, de ez másik téma)
2019. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!