Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a lent említett árkateg...

Megéri a lent említett árkategóriában autót venni?

Figyelt kérdés

Olyan autót szeretnék, mely jó állapotban van, 5 ajtós és viszonylag tágas és kényelmes beltere van, illetve keveset fogyaszt.


Viszont csak 100.000 és 300.000 forint között tudok rááldozni. Milyen típusút lenne érdemes megvennem, milyen szempontokat kell néznem ahhoz, hogy egy megfelelő autót tudjak venni? Milyen üzemanyaggal működő a jobb? A hasznaltauto.hu oldalról, vagy hol lenne érdemes vásárolni? Milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy átvehessem, megvásárolhassam az autót, illetve utána milyen teendőim lesznek?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2019. jún. 21. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 200ezerért vettem az első kocsimat. Egy Swiftet. Túl nagy elvárásaim nem voltak vele. 3 évet kiszolgált alattam. Hibája nem igen volt, csak a szokásos kopó dolgokat kellett cserélni. Szóval még azt se lehetett rá mondani, hogy sokat költöttem az üzemben tartására. Elvitt A-ból B-be, meló mellett könnyebb volt vele a suliba is bejárni, igazából amire kellett arra bőségesen jó volt. A legnagyobb baja a rozsda volt. De hát ennyi pénzért pont azt kaptam amire számítottam és nem vártam csodákat a géptől. Ennyi pénzért szerintem nem is szabad. Szükségautó egy szükség helyzetben.

Azt tudom tanácsolni, hogy ennyi pénzért olyan kocsit vegyél ami beindul, megy és megáll, nem ázik be és legyen friss műszakija. A következőn jó eséllyel már úgy se fog átmenni. Swift, Astra F, Corsa B, 106, ezek talán a legnépszerűbbek. Bontóban halomba áll hozzájuk az alkatrész, de még újat is tudsz venni ha kell. Az F Astra még tágas is. Az a kérdésedet miszerint melyik üzemanyaggal működő a jobb, nem tudom értelmezni. Egyik sem jobb a másiknál. Azt veszed amelyikkel neked jobban megérné.

A kevés fogyasztás is relatív. Van aki a 6 litert is soknak tartja.

Hol érdemes venni? Bárhol ahol látsz autós hirdetéseket. Elmész, megnézed, ha jó jó, ha nem akkor jöhet a következő. Már most mondom, hogy sok kocsit meg fogsz nézni mire megtalálod a megfelelőt. Sajnos ez ezzel jár.


Milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy átvehessem, megvásárolhassam az autót, illetve utána milyen teendőim lesznek?


Legyen nálad a pénz és kb. ennyi. Kifizeted, írtok egy adás-vételit aztán ennyi. A vásárlás után kötsz rá egy biztosítást, elviszed egy eredetvizsgára, aztán mész az okmányirodába és a nevedre íratod. Utána még egy olaj, egyéb folyadékok, vezérlés és szűrők cseréjét illik megejteni. Aztán ha előjön valami gebasz a kocsival ami miatt nem tudod használni, hát akkor azt a hibát is el kell hárítani. Kb. ennyi lenne.

2019. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
B Corsa igazi pénztemető, abban az égvilágon minden elromlik+rohad
2019. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 gabesz147 válasza:

Azt gyanítom ez lesz az első autód, ebben az

# 11/12,válaszoló, tegnap 20:24-kor írt válaszát látom a leghasznosabbnak.

A majdani másodikhoz kívánom, hogy legyen rá pénzed és sokáig használd.

Ha tévedtem, bocsánat.

2019. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés ki lehet fogni.Mindenesetre kolléganőm fél éve vett egy 18 éves swiftet 300ezer körül.Most 900 ezer körül jár amiket ráfordított(javítás).Neki nem sikerült kifogni...
2019. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!