Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új fèktárcsa ès fèkbetet...

Új fèktárcsa ès fèkbetet csere után normális ha melegszik a felni?

Figyelt kérdés

Simán megfogható a felni,nem forró,langyos kb vagy kicsit meleg.

Fogyasztáson is több.

Ez normális?

Kèrem ne hurrogjatok le.


2019. jún. 22. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Ha melegszik ez annak a jele hogy a fék nem enged ki teljesen, magyarul szorul, ezáltal a keréknek több a súrlódása és emiatt melegszik fel nyilván. A fogyasztásod is azért több mert a motor is jobban igénybe van véve, és ilyenkor több anyag kell neki. Vidd el szerelőhöz és állíttasd be vele. De az is lehet hogy az adott munkahenger nem enged ki teljesen és ezért szorul, ezt viszont minél hamarabb orvosold mert ilyenkor lehet az hogy tönkremegy és ereszteni fogja a fék olajadat ami majd azzal fog járni hogy a féked pedálútja magasabb lesz, mert levegő kerül a rendszerbe és ez már erősen baleset veszélyes.

Javaslom hogy amint lehet vidd el szerelőhöz hogy nézze meg, legjobb esetben állítani kell pár ezer forint és megvan oldva a probléma. Meg így a fékbetét is sokkal jobban fog kopni és nagyon hamar cserélheted ami azért nem olcsó mulatság ha évente cserélsz fékbetétet, na meg persze a több fogyasztás sem jobb, illetve a motor is jobban van erőltetve ami szintén nem egészséges hosszú távon.

2019. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Budapesten tudok korrekt, normális szerelőt.
2019. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális, valahol, valami szorul.

Maga a felni elég "messziről" kapja a meleget.

Mentél az autóval, állj be a parkolóba, ütközésig fordítsd a kormányt jobbra és előlről megérinthető lesz maga a féktárcsa.

uGYANEZT A MÁSIK OLDALON IS, ÍGY LEGALÁBB TUDOD, hogy egyik vagy mindkét oldalon gond van.

2019. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy szoruló féknél nem "langyos kb vagy kicsit meleg" a felni, hanem forró, az azonnal megégeti a kezed.

Ha simán megfogható a felni, akkor az biztosan nem szorul.

2019. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam.

Aztán agyaltam és kiderült, hogy normális hogy melegszik valamennyire!

2019. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hegyvidèken lakok ha ez számít valamit,ergo többet kell fèkezgessek,mint amikor Alföldi voltam.

Elviszem azèrt valakihez.

2019. jún. 22. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szorul a fék akkor szó szerint megb*sz a meleg levegő még mielőtt hozzá érnél a felnihez!!!!


Én 30km-ert tettem meg beszorult jobb hátsó fékkel, nem is volt nagyon megszorulva de iszonyatosan forró volt pedig 90-el mentem csak az autópályán!!!

2019. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem már szorult a fékem. Csont forró volt, nem langyos. Elég volt neki pár km is.

Hidegen indulj el vele, menj pár km-t, lehetőleg olyan úton ahol nem kell fékezned, megállni is úgy próbálj, hogy minimálisan fékezel. (motorféket használj többet)

Ha akkor is melegszik, akkor befog.


Utána emeld meg és próbáld megforgatni a kerekeket. Érezni fogod ha befog. Ha komolyan befog, akkor meg se tudod mozdítani.

2019. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom kèzzel forgatni mindet.

Az első 2 tárcsa nem lett lett cserèlve(azok mèg jók) azokat kicsit nehezebb,a hátsó kettő az simán forgatható

2019. jún. 23. 05:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó hogy észrevetted, 100%, hogy befognak a fékek, vidd vissza gyorsan, mert elkoptatod a zsír új betéteket párezer km alatt, és a motornak is nagyon rossz ez.
2019. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!