Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak magyar állampolgárként...

Csak magyar állampolgárként az USA-ban csinálhatok jogosítványt ha nem élek ott?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ott sokkal lazábban veszik és nagyon könnyű megszerezni.

2019. jún. 25. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze , hogy neked könnyű legyen még ide jönnek neked.
2019. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ott... sok minden másképpen működik, de oda eljutni nem egyszerű, és nem költség mentes.

Nem elég eljutni,, be is kell jutni, és nem túristaként.

Zöld kártya, munkavállalási engedély, bejelentett lakcím után, megfelelő nyelvtudással esetleg spórolhatsz a jogsira, ami ott közép iskolás tananyag.


Összességében majdnem kivitelezhetetlen úgy, ahogy te elképzeled, nincs jogosítvány-szerző túrizmus.

2019. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
86%
Persze!A reptéren mikor leszállsz csak szólnod kell hogy te jogsit jöttél csinálni és már egyenesen visznek is a rutinpályára!
2019. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még Szlovàkiàban se csinàlhatsz jogsit, ha nincs legalàbb 6 hónapja bejelentett lakcímed, nemhogy az USA-ban...
2019. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Államonként más és más a szabályozás, én nem tudok olyan államról, ahol nem kellene a jogosítványhoz igazolni, hogy életvitelszerűen ott élsz (lakcím, közüzemi számla), de attól még előfordulhat, hogy van.


Egyébként azt rosszul hallottad, hogy nagyon könnyű ott megszerezni, arról nem is beszélve, hogy ha nem tudsz JÓL angolul, akkor jó eséllyel morcos lesz a vizsgabiztos. Én beszélgettem vele kicsit vizsga után, és mondta mennyire elege van azokból a külföldiekből, akik ott dolgoznak, előtte soha nem vezettek, rájöttek hogy kint autó nélkül nem megy, ezért teljesen fogalmatlanul elmennek vizsgázni hátha sikerül alapon.

2019. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

teny hogy lazabb a jogsiszerzes

itt (sajnos) nincs kotelezo oraszam amit oktatoval vezetni kellene

boldog boldogtalan megszerzi a jogsit mert vmi csodaval hataros modon nem megy az elso fanak a forgalmi vizsgan


eloszor irasbelit kell csinalni, Driver Handbook kis pdf letoltod a kivalasztott allam DMV oldalarol, 2x atolvasod es mar mehetsz is a vizsgara

ha az megvan, akkor csinalsz idopontot vezetesre


de hogy turistaknak adnak-e jogsit azt nem tudom... lehet hogy igen, de az csak vezetesre jogosit, ra lesz irva valami, hogy szemelyigazolasra nem jo, vagyis ha azzal vezetsz, az utlevel legyen nalad


amugy ha nem lesz itt, akkor minek?

2019. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor konnyu megszerezni a jogsit ha megvannak a papirjaid.

Kell SSN, kell egy papir ami igazolja hogy ott elsz pl zoldkartya, munkavallalasi engedely, vizum.

Kell auto is amin van biztositas, muszaki, forgalmi engedely.

2019. jún. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!