Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik éri meg jobban, egy...

Melyik éri meg jobban, egy gyengébb autómárka újonnan teljes felszereltséggel vagy egy márkásabb autó 3-4 évesen?

Figyelt kérdés
15 éves Fiestámat cserélném le hasonlóan kis/középméretű autóra, kb. 4 millió áll rendelkezésre így az új márkás autóknál kb. az alapfelszereltséget tudom megvenni. Vagy egy több éves, kitudja mennyire nyúzott autó, ami annyira nem tetszik. Újonnan, minden extrával szóba jöhet pl. a Dacia, ami tudom román meg szar, de talán a vadi új autók annyira mégsem. Néztem teszteket a Sanderoról és meglepően jó kocsi lett.

2019. jún. 25. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A Dacia Renault-Nissan fejlesztés, amit több kontinensen is Renault, vagy Nissan logóval árulnak, ahol a Dacia ismeretlen név.

Természetesen oka van az olcsóságának, puritán, fapados felszereltség, de a Daciákra is van több év gyári garancia, és a konszern mögött elég komoly autó gyártási tapasztalat van.

2019. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha lenne 4 millióm, én ezt venném. Nekem nagyon tettszik.


[link]


De új swiftet is tudsz venni ennyiért, felszereltet.

2019. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont ebben a dilemmában voltam én is két éve, bár én a gyerekek számának bővülése miatt. Végülis egy jól felszerelt Dacia Logan kombit vettem.

Sokat néztem a használt autókat, Golf, Octavia, Focus kombik, tetszettek, voltak viszonylag fiatalok, de bejárták már a fél világot, meg ki tudja, milyen alkatrészből mennyit használtak már el. Elmentünk egy szalonba, tesztvezetésre, kipróbáltuk, asszony is megnézte, gondolkodtunk rajta pár napot, és végül az új Dacia mellett döntöttünk. A színét már a gyerek választotta :)

Próbáld ki, ingyenes a tesztvezetés. 4 millióból még maradni is fog bőven.

2019. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"4 millió áll rendelkezésre így az új márkás autóknál kb. az alapfelszereltséget tudom megvenni."


Mi számít neked "márkás" autónak? Mert 4 millióból újonnan még egy alapfelszereltségű Astra sem igazán jön ki.

Ha leginkább városi szaladgálásra kell, egy új Dacia szerintem simán bevállalható. Nagy luxust, innovatív megoldásokat, tudást, prémium minőségű anyagokat, összeszerelést nem kell tőle várni. Ez az autó nyilván nem erről szól. De arra, hogy városon belül fél órát ülj benne és közben elvigyen, teljesen jó.

2019. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
50%
A daciának ma már maximum a neve román,azon kívül semmi köze ahhoz a néphez!És olyan nagyon szarnak sem mondanam csak hát egy olcsón olcsót címszó alatt gyártott autótól sokat nyilvan nem kell várni!
2019. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mire használod az autót. 3 millió alatt már egy elég jól felszerelt Dacia Sandero kijön. Vagy ha nincs nagy igényed, akkor egy kisebb méretű Kia is jó választás lehet a 7 év gari miatt. Szerintem ott az alapfelszereltség sem vészes.

Meg amúgy is mi kell egy hétköznapi futkosós autóba? Légkondi, villanyablak, rádió, aztán kész. Tolatóradar meg kamera ilyen picike autókba szerintem fölösleges.

2019. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én inkább újat vennék a helyedben, aztán azt használnám újabb 15 évig. Manapság a 3-4 éves használt kocsik nem annyira olcsók, és több velük a kockázat, mint egy újjal. Dacia Sandero mellett Suzuki Swiftből is korrekt felszereltség jön ki, de szerintem vigyél el tesztvezetésre minél több autót.
2019. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy max 1 éves Dacia Sandero stepway tesztautót. Ez egyfajta arany közép út.
2019. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálam a Dacia egy szinten van az új Ladával, kívülről piszok jól néz ki, de belülről azért túl fapados. Hosszútávra tervezek, család egyelőre kizárt, szóval nem kell nagy autó.


Lehet hozzáteszek kicsit és akkor

- Peugeot 208 1.2 Puretech 110 lóerős 4 550 000-ért, vagy

- Kia Rio Ex Limited 1.4 100 lóerős 4 579 000-ért.


Peugeotnál ez a 4.5 milla kedvezményes ár, egyébként 5 milla.

2019. jún. 26. 12:08
 10/10 A kérdező kommentje:

Suzukinak a legidétlenebb, leghülyébb weboldala van, egyáltalán nem igazodok ki rajta. Swiftnél hol van az árlista ahol felszereltségekkel mutatják melyik változat mit tud mennyiért?

Hátulról amúgy nem tetszik a Swift, de amúgy nincs bajom a márkával.

2019. jún. 26. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!