Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok az...

Milyen autót ajánlanátok az alábbi kritériumok mellett?

Figyelt kérdés

Az első autóm egy BMW E39 520i volt, rengeteg pénzt költöttem rá, és annak ellenére,hogy a márkán belül is lenézett a motor a teljesítménye miatt én imádtam.

Egy teljesen üzembiztos, és hibátlan autó volt míg nem egy gyökér 1 hónapja GTK-ra tette.

A piaci értékét az állapotát figyelembevéve 1.5 millió forint körül állítottam volna meg, ha el kell adnom valahogy így hirdettem volna. (inkább 1.3-1.4)

A biztosító fizetett 900 ezret, amivel sokak szerint még jól is jártam.

Kicsit fáj a szívem így az egész miatt, de főleg a kocsit sajnálom.

Egy "igénytelen" egyszerű autót szeretnék, amit viszonylag olcsó fenntartani.

Mindegy,hogy dízel vagy benzin, bár jobban hajlok a benzinre, de megbízható és bevált dízelek is érdekelnek.

Összesen 1 milliót szánok rá mindennel együtt, ergo magára az autóra 400-600 ezrem lenne.

Tudom,hogy ez kevés, de dühös vagyok, és nem fogok még egy autót széppé tenni,hogy más tönkretegye.

Eszköznek kell, nem szeretgetni.

Eleve csak napi 10-20 km-t járkálok vele, havi egyszer egy hosszabb út ami 200 km, de ennyi.

Apukám 15 éve autószerelő volt, így a 2004-2005 előtti modelleket ismeri, azt mondta,hogy azoknak még nekiáll, az újabbaknak nem szívesen.

4-5 ajtós, kombi vagy szedán kellene, de igazából ez utóbbi nem fontos, azt előrébb tartom,hogy 4 ajtó legyen rajta.


Ismerem a hahut, le tudom szűkíteni a kritériumok szerint, nem ez a kérdés.

A típusokat márkákat nem ismerem, hogy mivel járhatok jól.

Gondolom G Astra, B Vectra, talán F Astrát is megnéznék.

Octavia,Fabia, akár Honda Accord, semmi sincs ellenemre, az a lényeg,hogy ne egy problémás típus legyen.(A BMW-t pl problémásnak tartom, sok bajom volt vele - igaz lerúgva vettem meg.)


2019. jún. 25. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
A Renault Thalia egy ilyen jármű. 1.4, 1.6 és 1.2-es szívó 8 szelepes benzinessel vagy 1.2, 1.4, 1.6 szívó 16 szelepes benzinmotorral volt kapható az 1.6 16v már majdnem sportos is a kocsiba. Ezek vegyes fogyasztása 6-8l/100km. Egy dízelmotor(1.5 dCi ) volt két teljesítménnyel (65 és 85LE) ami vegyesen 4-5l/100km-rel is beéri. Ezek ára a megadott érték körül vannak.
2019. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha már a Thaliát fontolóra veszed, akkor már inkább Dacia Logan. Ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a Thalia, csak több benne a hely és egységesebb a formája, nem egy puttonyos Clio. A BMW után óriási minőségbeli visszaesés lesz, de közlekedni megfelel. Amúgy átérzem a helyzetedet, én is rengeteg pénzt öntöttem egy lerugott autóba. Felújítottam, gyönyörű lett, imádom is, de még így is egy pénznyelő. Nagyon sokszor elgondolkodtam már rajta, hogy eladom és veszek egy kevésbé problémás autót, de visszatart az a rengeteg pénz, amit bele öltem, egymillión már rég túl vagyok, egy 15 éves autóra.
2019. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!