Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kínai kétütemű robogóm végsebe...

Kínai kétütemű robogóm végsebessége vízszintes úton már a 40-et se éri el. Mit cseréljek rajta?

Figyelt kérdés

Kallio Explorer a márkája, kétütemű, 5 éves, 6 ezer kilométer van benne. Régen vízszintes úton olyan 45-50 között volt a végsebessége, de most már csak ilyen 38-at tud, és azt is lassan éri el.

Gyakorlatilag életveszélyesen lassú, felháborodva kerülgetnek az autósok, érzem hogy egyszer egy idióta rám fogja húzni a kormányt. Muszáj kezdenem vele valamit, de nem tudom hogy melyik alkatrészt kéne cserélni rajta. Érzésre semmi nem változott, nem rángat, nem füstöl, nem dadog, csak lassabb.



2019. jún. 27. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyertya csere, karburátor tisztítás beállítás, gyújtás ellenőrzés.
2019. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Majd jön az okoskodás, hogy csak 40-el mehetsz vele, minek akarsz gyorsabban menni stb stb.

Nem lehet, hogy le van koxolodva a kipuffogó és emiatt szar? Másik pedig az, hogy lehet kéne neki 2 új gyűrű, egy másik dugó (persze csapszeggel, tűgörgővel együtt) Ha szar állapotban van, akkor a hengert se ártana fúratni.

2019. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezekből a gyertyacsere már megvolt, mivel egyszer nem indult a robogó, és a gyertya volt az oka. Úgyhogy új gyertája van, de gyorsabb nem lett tőle.

A másik kettőről viszont halvány gőzöm sincs, hogy miket lehet állítani vagy ellenőrizni rajtuk. De utánanézek, amennyire tudok.

2019. jún. 27. 15:40
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 A kipufogó valóban le volt kokszolódva pár éve, és füstölt, de kiégettem (húzattam üres úton éjszaka egy órán át) és azóta szerintem jó.

A gyűrű, dugó, csapszeg sajnos nem mond nekem semmit, mennyire bonyolult dolgok ezek, honnan lehetne megtanulni? Szervízbe csak akkor viszem ha konkrétan tudom hogy mit kell csináltatni, mert sajnos látszik rajtam hogy segg hülye vagyok ezekhez és lehúznak. A robogó jó ha 60 ezer forintot ér... Előbb dobom ki mint hogy ráköltsek mégegyszer ennyit.

2019. jún. 27. 15:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a legnagyobb gyökérség hogy ezeket a robogókat 50 km/h alá lövik be, meg a szabályozás 40-et ír elő, mivel sokkal veszélyesebb, mintha mehetnék az autók városi tempójával, vagy legalább a városi sebességlimit 50-nel. Felültetném egy robogóra egy napra azt aki kitalálta...
2019. jún. 27. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem bonyolult dolgok ezek, egy kezdő is simán megcsinálja, ha van egy hangyaf_sznyi érzéke hozzá. A kipuffogó égetést viszont rosszul csináltad, így inkább csak a hengerfejről és a dugattyú tetejéről égetted le a koxot. Vedd le a kiput, önts bele egy kupaknyi benzint, gyújtad be egy hőlégfúvóval fújd addig, amíg meg nem szűnik a füst.
2019. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt megpróbálom. Megkérdezhetem hogy mekkora füsttel jár, és hány percig tart? Egy átlag társasház udvarában meg lehet csinálni, vagy feljelentenek érte?
2019. jún. 27. 16:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami alternatívája, oldószer vagy ilyesmi?
2019. jún. 27. 16:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy társasház udvarában azért nem próbálkoznék vele. Meglehetősen nagy füsttel jár (persze ha jól csinálod)

Itt egy videó, nagyjából erre számíts: [link]

2019. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon király! Szinte kedvem lett megcsinálni, csak előbb keresnem kell hozzá valami lakatlan helyet.
2019. jún. 27. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!