Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen megbízható, olcsón...

Milyen megbízható, olcsón fenntartható, fapados használt autót választanátok rövid időtávra, (kb.250-300 000 ft), ha egy komolyabb jószágra gyűjtenétek a pénzt?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, nem ezt kérdezted, de nem tudom magamban tartani: Ennek így nem sok értelmét látom. Mire megveszed azt fapados használt autót, a nevedre iratod, kifizeted a biztosítást, adóját lassan fél millába van. Én inkább beletenném ezt a pénzt abba a komolyabb jószágba és addig megoldanám valahogy az életemet autó nélkül.
2019. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálam is ezen a ponton akadt meg a matek. Átírás, biztosítás, stb. És akkor még csak egy bontószökevény van alattam, és ki tudja, még mennyivel húz le a szerelő.


Mi lehet az az árkategória, amibe már érdemes lehet belevágni?

2019. júl. 1. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Én néznék egy tűrhető állapotú gömbölyű Coltot.

(régebben volt ilyen autóm- akkor 6 éves volt, és azóta a szívemhez közel állnak)

2019. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem, mert tuti valami komoly gebasz van vele, különben nem adná ennyire olcsón.

Legalább 400-at szánnék rá, az még elmehet pár évig komoly gond nélkül (persze a használt autó mindig szerencse kérdése).

2019. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Vegyel egy swiftet aut jonapot
2019. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Már rég nincsenek fából készült ülések, vagy padok az autókban😁
2019. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Veszel egy robogót, 120 ezer forintért.

6 ezer forint a biztosítása.

4 ütemű az lényegében örök élet és valós 1,5 literes fogyasztása van, igaz lomha és 60-at ha megy.

Ha 3 havonta bzitosítás 20e forint, akkor havi ~7 ezer forint a biztosítás, évente 80 ezer ez alapból.

A robogón 73 ezret spóroltál a biztosításon, az átíráson meg mindent.

Tehát csak a biztosítás plusz átíráson a robogó vételára visszajött, lényegében ingyen van.

Cserébe még ott van a 3 kiló a zsebedben.


Nem egy nagy kaland, de 50-55 körül ellehet föttögni városon belül, a dugóknál haladni is tudsz akár.


100km 1.5 liter benzinbe kerül, 8 helyett.

Minden 100 kilóméteren 2700 forintot, vagyis 1000 méterenként 30 forintot spórolsz.

A fenntartása is nagyjából ötöde vagy olcsóbb, de a négyütemű robogó láncos vezérlésű, alacsony fordulattal és kis terheléssel dolgozik.

A lánc olajban fut.

Kínaiak (139QMB, QMA motorkódok) , igazából azért használja az aprilia is, mert annyira felülméretezett, hogy olcsó reál rossz minőségű alkatrészekkel is megbízható.

Ezért egy komplett hengerszett, hengerfejjel mindennel a jó minőségű kategóriából 25 ezer forint.



Igen, az eső kitolhat a tervekkel, de valamit valamiért alapon.

Mondjuk azt, az utóbbi pár évben annyira kitolódott az időjárás, hogy 5-6 hónapon át használható lesz.



Nagy tipp : elektromos roller.

100 ezer forint újonnan, költségmentes megoldás, a tömegközlekedésnél olcsóbb, gyorsabb és kényelmesebb.

2019. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt anno egy B Corsám 2 évig, friss műszakis volt 165-ért vettem, átírás, két gumi szettel együtt 300 körül jöttem ki. 25-öt tettem bele, ez alatt volt 2 szerviz meg egyszer autópálya szélén maradt, kb. 100-at kellett ezek miatt rákölteni plusz egyik elem ocsmány volt, azt fényeztetem, de azt nem kellett volna feltétlenül, csak esztétika. A végén műszaki lejárta előtt kb. 80-ért el tudtam volna adni, de viharban rádőlt egy fa, úgyhogy 15-öt fizettek és elvitték roncsnak (később megnéztem, még műszakiztatták, és 2 évig forgalomban volt). Utólag belegondolva merész volt az, hogy Szlovéniába is elmentünk vele, de akkor úgy gondoltam, ha lerohad, elvitetem ott egy bontóba, aztán hazajövünk vonattal.
2019. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, ötleteket, észrevételeket.


Várok még ezzel a kocsival egy évet.

2019. júl. 1. 19:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális, olyan japánt ami nem rozsdásodós fajta. Nissan vagy Toyota. Ezekre 300e km alatt nem igazán kell költeni főleg ha láncos. Ha meg kell akkor is olcsón lehet kapni alkatrészt.
2020. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!