Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behúzott kéziféknél lefullaszt...

Behúzott kéziféknél lefullasztottam az autót, lehetett baja a kéziféknek ettől?

Figyelt kérdés

Nem érzek semmi változást, fékezgettem is erőseket, a kézifék ugyanúgy jól működik, de azért biztonságból megkérdezem.

Az a helyzet, hogy megálltam, behúztam a kéziféket majd elfelejtettem valamiért leállítani a motort és leugrottam a kuplungról, szóval gondolom eléggé megrántotta a kocsi a kéziféket.



2019. júl. 1. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem esett jól neki, de ennyitől nem lett semmi maradandó probléma.

Gondolj bele, ha minden lefulladás után szervizbe kéne menni akkor minden második autó ott lenne havonta legalabb 1x.

2019. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kéziféknek nem lett, lesz baja ettől, sőt elégedett lehetsz, mert kiválóan működik.


a kéziféknek ez a dolga, ezt a feladatát tökéletesen ellátta.


Jó a kéziféked, elégedett lehetsz.

2019. júl. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mitől lenne baja? Az a feladata, hogy parkoló autót megfékezze.
2019. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kéziféknek semmi baja nem lett. Ez a feladata. Inkább a kuplungtárcsa, kettős tömegű lendkerék (ha van) kapott egy jó nagy pofont. De egyszer-kétszer kibírja, nem ügy, sokakkal előfordul hasonló.
2019. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kézifék még azt is kibírja n+1alkalommal is, a kézifékkel dobod ki a seggét, mert nem akarsz megforduláskor a az Y-tolatással szarakodni.
2019. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha ennyien mondják akkor biztos tényleg semmi baja.
2019. júl. 2. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 oké, de most nem a gta-ról van szó.
2019. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te összekeversz magaddal meg a bohócpolirozó kispajtásaiddal.

A való életről beszéltem. Ha csak egy kicsit is nedves az aszfalt, bármikor megcsinálom, ha szüksság van rá. Közeledve a 200 000 km-hez (nem én, az autó) még gyári a hátsó betét, nem tíz, és nem húsz ilyen akció van benne.

2019. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gumikat nem sajnálod? Egyszer voltam vezetéstechnikai tréningen. Ott voltak ilyen keresztbecsúszások aszfalton is. Hát a nap végére a vadonat új 17" Continentalok külső éle eléggé meg voltak rágva. Amitől nem voltam boldog, mert nekem nem zsebpénz az a 130eFt + szerelés amibe kerültek. Ha már úgyis csereérett gumi van az autón, akkor persze mindegy.

Az én fékeimben amúgy bk 130.000km van. Még semmit nem kellett cserélni. A betétek még félig sem koptak le. De én mondjuk sokat megyek autópályán, így relatív nagyon keveset fékezek. Simán megyek 200km-eket úgy, hogy hozzá se érek a fékpedálhoz.

2019. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!