Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e36 első kocsinak?

Bmw e36 első kocsinak?

Figyelt kérdés
Először ladát akartam vagy ford sierrát,de annyira kevés eladó van,ami van az meg annyira messze van,hogy nem éri meg elmenni érte.Most elkezdtem bmw-ket nézni van az ötven kilométeres körzetemben 15 db tegnap voltam egyet megnézni és meggyőzött.Egy sedan kocsi 91-es most lett behozva,316i m40-es motor,rozsda nincs szinte semmi,teljesen fapad,még fordulatszám mérő sincs.Van ezeknek valamilyen tipushibájuk ami költséges lehet?Egy kezdő sofőr a 99 lóerővel el tudna bánni?Esetleg valakinek személyes tapasztalat ezzel a tipussal?A válaszokat köszönöm.

2019. júl. 2. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezeknek az autóknak a java része az elmúlt években "hülyegyerek" autó volt. Tehát szét volt hajtva rúgatva az összes. Szóval én nagyon megnézném hogy mit veszek.
2019. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen elbánnál vele.

Inkább magaddal bánnál el, egy mindjárt 30 éves autót ha vennél.

2019. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van helyed, szerszámaid, pénzed, időd és KEDVED heti több órát javítgatni, akkor vedd meg :)


Ha csak szeretnél eljutni A-ból B-be, akkor suziki swift, renault clio, vw polo, opel corsa. Ilyenekben gondolkodj pár százezerért.


Az E36 nagyon jó autó volt a maga idejében, viszont mára reménytelenül elöregedtek, az összes rohad, futómű gatter. Itt nem típushibáról van szó, hanem általános elhasználódásról, mint egy széttaposott cipő.

2019. júl. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
Rozsdamentes 91-es E36-os bmw.......ugyan már.......
2019. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A teljesítménnyel nem is lenne baj, inkább azzal, amit az előzők is írtak, hogy ezek 99%ban szétcsapott, leharcolt gépek, arról nem beszélve hogy egy 20 évnél öregebb kocsi, állapot ide vagy oda, nem valami megbízható. Illetve azt is tartsd szem előtt, hogy a BMWk benne vannak a top3 legdrágább szervizköltségű márkában, tehát ha mondjuk normális tulaj módjára 10-15 ezrenként elhordod szervizre, akkor számíts rá, hogy a 3. ilyen után benne van hogy raköltesz annyit, amennyit a kocsi összesen ér.
2019. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mire kell?


Pár százezres közlekedőedénynek inkább: Suzuki Swift (Mk2,Mk3); Opel B Corsa; Opel F/G Astra (már a G sem drága... Fél milkáért találhatsz jót); VW Golf 3; Renault Clio; Skoda Felicia 1.3 benzin;

Skoda Fabia??? Vagy Octavia; Ford Focus MK1; Suzuki WagonR+ (jó kocsi az ám... Bár a magassága miatt nehezebb jobb lábbal 7 lityót simán benyel); esetleg Lada Samara??? fillérekért van hozzá minden, de fogyaszt rendesen; Fiat Panda/Punto; Toyota Yaris......


Kezdő sofőr vagyok én is (ráadásul fiatal), nekem ezek jutottak hirtelen eszembe.

Ráadásul az ilyen tipikus boyracer kocsikkal a biztosításod is az egekben lesz: például én egyszer kiszámoltam, mennyibe kerülne nekem ha vennék egy Trabantot. Ha a nagymamám lenne az üzembentartó, mindössze ~20 ezer forint lenne az éves biztosítás, ha én, akkor átlag 120 ezres ajánlatokat kapok. Egyébként az Allianznál "csak" 70 ezres ajánlatot kapok egy Trabantra illetve az Allianz szinte mindig a legolcsóbb, de nagyon sok rosszat hallottam róla.


Két kérdésem van:


Biztosan kell neked autó?


Ha biztosan kell autó, nem lenne jobb kezdésnek egy olcsó, megbízható közlekedőedény, amit bevizsgáltatsz, megcsináltatjátok, majd gyakorolgatsz rajta (szerelni, vezetni)?


Illetve amit javasolnék, hogyha autót veszel, inkább erősebb motorút válassz, a lóerő/kg arány legyen jó.


Pl nem akarsz egy 60LE-s F Astrával előzési helyzetbe kerülni.


Üdv, 19F

2019. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Furdulatszámmérő mindegyik E36-ba van amúgy

A 316i nagyon gyenge, gondolom lényeg, hogy hol hajt a kocsi ha Sierrát néztél. Ezzel játszani max esőbe lehet, de még oda is gyenge. Külföldit tuti nem vennék, az itthoniak nagy része meg hülyegyerek kocsi. Manapság már egy tucat divatautó lett. Ha ilyet akarsz akkor szerelővel menj megnézni.

2019. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha egy középkategóriájú új kerékpárra nem futja, akkor egy 30 éves bömbös fenntartása is netzes lesz
2019. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Bmw e36 első kocsinak? Hát persze! Mi más? Csak körül kell néni ezen az oldalon, és láthatod, hogy minden hülyegyerek azt akar első autónak.
2019. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!