Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az akksinak mindegy, milyen...

Az akksinak mindegy, milyen generátor van mellette?

Figyelt kérdés

Sajnos új akksit kell vennem, de nem tudom, hogy a választáskor figyelembe kell-e venni a generátort. 100Ah-s akksit akarok venni. Generátornál csak az a lényeg, hogy 13.5-14.5 között legyen a feszültség visszatöltés, vagy figyelembe kell venni a töltőáramot is?

BMW E34 Touring 525TDS 1992



2019. júl. 6. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Bemész a forgalmival valamelyik autós boltba és meg mondják milyen akku kell bele gyárilag.
2019. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
105Ah-s akksi a max, amit bele lehet rakni legjobb tudomásom szerint. A kérdés azért merült fel bennem, mert nézegettem alkatrészeket hozzá és figyelmes lettem, hogy többféle generátor kapható hozzá, többféle töltőárammal (általában 90-105A)
2019. júl. 6. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:

A generátornak szinte mindegy, hogy mekkora aksit tölt. Menet közben annyit energiát tölt bele, amennyit az autó elhasznál, ami pedig független az aksi méretétől. Egyedül talán akkor nem lenne mindegy, ha az aksi eléggé le lenne merülve. Egy nagyobb aksinak kisebb a belső ellenállása, tehát konstans feszültséggel töltve nagyobb áram folyna benne. De ez sem szempont, mert a töltésvezérlő úgy is korlátozza az áramot, szóval mindegy.

Ha neked egy alacsonyabb töltőáramos generátorod van, akkor maximum lassabban töltené fel a nagyobb aksit. De ez nem probléma, normál használat során az aksi nem merül le, csak indítózáskor, de azt meg úgy is visszatölti max. 15 perc alatt.

2019. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy a generátor betétdíjas szokott lenni. Viszont betétdíjnak csak azt fogadják el, ami az adott kocsihoz megfelelő.
2019. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a gyári generátor egy mérettel nagyobb aksit még normálisan tölt, azért a szerviz sem nyavajog.Tehát egy 50Ah-s eredeti helyett 55-Ah-st tettem bele, minden jól működik.


A töltőáramot kell csak igazán figyelembe venni. A feszültség általában jó. Persze önidítózás után, bekapcsolt klímával, reflektorral, ventillátorral, ülésfűtéssel igencsak kínlódik a generátor, de pár száz méter után csökken a rendkívüli töltőáram a gyári előírtra.

Nem mindegy, hogy 75A-est 100-ra cserélsz.az sok a generátornak.

2019. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy sok. Tehet bele akármekkora aksit, ha fizikailag elfér, a generátor bírni fog vele.
2019. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Az 5-ös nem tudom hogy a nagyobb akksi töltőárama miért lenne rossz az autónak (még ha nagyobb is a töltőárama az akkumulátornak papíron, az a max áram amivel lehet tölteni, a generátor annál kisebb árammal tölti az nem baj)


Kérdezőnek: a nagyobb akksit leegyszerűsítve úgy képzeld el mintha nagyobb tankot tennél a kocsidba: akkor nem 50 litert tankolnál hanem 100-at, tovább tartana teljesen feltölteni, de annyival lassabban is fogyna ki, és ugyanúgy tudnád tankolni a benzinkúton.


A generátor töltőárama valóban fontos, de ha az túl kicsi akkor mindegy milyen akksi van bent nem lesz jó a generátor.

2019. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felesleges ekkora akksi bele.

Én 1.9 TDI-ben használok egy 75Ah-s akksit, 120 A-es generátorral.

Ismerős V6-os, 2.5 TDI-ben egy 90 Ah-st.


A te generátorodat 95A-esnek láttam.

Ha álló motorral zenélsz, utána meg világítás, klima kombóval közleksz, nem fogja fullra tölteni az akksidat.

12.2 V nyugalmi fesz. 50%-os töltöttségnek felel meg, amikor már megindul a szulfátosodás.


100Ah-s akksival már kamiont lehet indítani!

2019. júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minek bele ilyen bazi nagy teherautó-akkumulátor? Valami külső nagyobb fogyasztót akarsz róla tartósan üzemeltetni?

Összehasonlításul: nekem az egyik autómban 110A-es a generátor, gyárilag 70Ah-s akku volt benne, most egy 77-es van.

A másik autómban 140A-es a generátor, még a gyári 80Ah-s akku van benne. Ha cserélni kell, hasonlót tennék majd bele.

Szerintem inkább legyen jó minőségű, gyárihoz hasonló kapacitású, a lehető legnagyobb indítóáramú típus.

2019. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!