Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös Mazda 3 1.6 dízel...

2005-ös Mazda 3 1.6 dízel (PSA motor) vezérműszíj + vízpumpa csere után alapjáraton dadogva, kopogva jár, gázadásra leáll, van valakinek tapasztalata, tippje, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A befecskendezők csatlakozói és a főtengely jeladó voltak lekötve, ezeket, és a főtengely-veztengely-üzemanyagpumpa pozíciókat ellenőriztem kétszer, egyszer szétszedtem és újra összeraktam ismét ellenőrizve a beálítást, de így sem jó. Üzemanyagcsövet nem kötöttem le, kábelből is csak néhányat, arra gyanakszom, az egyik megtörhetett. Hétfőn megy szervizbe de így tréleren kellene bevinni ami plusz költség lenne, szóval ha lenne valakinek tippje, kipróbálnám.
2019. júl. 6. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sikerült mellerakni a vezérlést
2019. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de mondom, ellenőriztem és jó volt, majd újra szétszedtem, beállítottam és nem hozott eredményt. Mind a fő-, mind a vezérműtengelyt stifttel be lehet állítani, nem lehet elrontani.
2019. júl. 8. 18:32
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:
Nem túl feszes lett a szíj.? Feszítőn állítani esetleg. Nálam egyszer volt a 206-nál ilyen.
2019. júl. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Pontosabban csak kopogós lett, de mást nem tapasztaltam.
2019. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, úgy lett beállítva a görgő, ahogy a gyártó előírja.
2019. júl. 10. 17:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Tanulságként leírom, 14 év után a főtengely jeladó impulzuskereke annyit veszített a mágnesességéből, hogy az autó csak akkor jár normálisan, ha a főtengely jeladót meglazítom és közelebb nyomom egy fél milimétert a mágnestárcsához. A vezérlés csere alkalmával a szenzort le kellett szerelni, egy hangyabokányit távolabbra került összeszerelésnél (tényleg minimálisan, mert két stiften van a szenzor, ami megadja a pontos helyét), és emiatt nem működött az egész.
2019. júl. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!