Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már olyan hogy valakinél...

Volt már olyan hogy valakinél szétesett a kettőstömegű lendkerék? Meddig lehet ezt elhúzni?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak ezt olvasom, hogy mik az előjelei ha cserés a lendkerék, illetve olvasgattam kommenteket is, hogy simán elmentek még fél évet a szar lendkerékkel, aztán kicserélték végül. Akárhol keresgélek, nem találtam olyat, hogy valakinek indításkor, vagy menetközbe, vagy akárhogyan is szétesett volna a lendkerék. A kérdésem az lenne, hogy meddig lehet egy ilyen cserés lendkerékkel még kihúzni? Az én autómon is 100% hogy cserélni kell, és akkor már mellé még a kuplungot, meg kinyomócsapágyat is, de azért így ennyi mindent egyszerre nem tudok kifizetni, jó lenne ha 1-2 hónapot még várnék ezzel, viszont addig használom a kocsit. Nagy a veszély? Egyébként igyekszem óvatosan vezetni, mármint olyan értelemben hogy lassan engedem fel a kuplungot, kis gázzal indulok, nem szoktam benyomva tartani pirosnál, stb.

2019. júl. 7. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt innen nem mondjuk meg, de ha nem nagyon szól, esetleg csak a leállásnál csattan, akkor még mehetsz vele.
2019. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek - autószerelő egyébként - előjel nélkül hullott szét a ledkereke a Passatban az M3-ason.


Másik haverom Passatjában ( most lesz 5 éves) tavaly nyár óta csörög, még reménykedik hogy elmegy egy darabig :D

2019. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Indulásnál és leállításnál nem lehet hallani semmi nagy csattanás, nem lehet rezgést érezni, ezt mondjuk énis érdekesnek találom. Viszont más tünetek vannak, hideg motornál kuplungot felengedem és fémes rezgés hallatszódik, nehézkes a váltás, nehezen megy be a kulisszába. Remeg a kuplung pedál ha ráteszem a lábam. Bár ez lehet kinyomócsapágy is, szervizbe jövőhéten fogom vinni mégcsak, meglátjuk mi lesz. A kocsiba 248 ezer km van, tehát ha még nem volt cserélve a lendkerék, akkor kelleni fog mindenképp.
2019. júl. 7. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem esik szét szó szerint, viszont elérheti azt az állapotot, hogy már nem tudsz elindulni az autóval, illetve rosszabb esetben akár a főtengely is törhet miatta, ez már nagy baj.
2019. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ami azt illeti, hideg indításkor azért elég sokat kell várni hogy beinduljon, gondolok itt ilyen 5-6 másodpercre, amíg csak indítózik, és utána indul be, füstöt hagyva maga után. (Nem kék színű, nem is fekete.)
2019. júl. 8. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
na, ez az, aminek semmi köze a lendkerékhez.
2019. júl. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!