Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor régi dízelmozdonyokat...

Mikor régi dízelmozdonyokat hidegindítanak, mitől nyomnak ilyen irdatlan nagy füstfelhőt?

Figyelt kérdés

Ez az elégetlen gázolajtól van? Vagy mitől füstölnek ilyen irdatlanul?

https://www.youtube.com/watch?v=7VOGBpC1wxc


2019. júl. 7. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a tökéletlenül/nem elégett üzemanyagtól.
2019. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanattól mint bármelyik dízelmotor, a tökéletlen égéstől, csak itt épp nem egy másfél-3 liter körüli motorból jön ki hanem akár 150-200 literesből...
2019. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Elégetlen gázolaj.
2019. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem au elégetlen gázolajtól, hanem a rosszul elégett gázolajtól.
2019. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor fehér, akkor az még elégetlen gázolajpára, amikor szürkés barnés pamacsok vegyülnek bele, az már a tökéletlen égés.


Ezeknek az indítása egy "22-es csapdája": Mivel kétütemű feltöltött dízelekről van szó döntő többségében, igazából feltöltés nélkül a motor döglött, indításkor alig van henger-átöblítés, töltőnyomás nulla, emiatt a kompressziós végnyomás is kevés egy tökéletes munkaütemhez. Egy-két mozdonynál jól hallható, ahogy a turbó kezd felpörögni, egyre szaporodnak a munkaütemek.

2019. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Ez mondjok nem kétütemű, de ennél tényleg hallani amikor megjelennek a szórványos munkaütemek :D


[link]

2019. júl. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, de a Szergejből, Csörgőből indultam ki, meg egynémely francia csodában is a Csörgőben használthoz hasonló Piesltick motor van (szintén csörög kicsit):

https://www.youtube.com/watch?v=2l7br6Rcx7I

2019. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak példának hoztam, mert abban a videóban elég hosszan csak 1-2 henger jár és szép sorban kapcsolódik be a tübbi. Jobb, mint egy lassított felvétel :D
2019. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked a kamion viszonylag kicsi motorja mit csinál hidegen? (-20°C körül).

Produkál ilyen látványos küszködést, vagy Európában tudnak motort gyártani nyergesvontatókba?

https://www.youtube.com/watch?v=z2y-EgVqllM

2019. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kontinensfüggetlen. Az öreg lomok itt is nehezen indulnak, csak itt nincs "straight pipe", a koromszűrő megfogja a füst jelentős részét is.


Szerintem ugyanezt tudná produkálni egy öregebb adagolós motor is.

2019. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!