Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem úgy csinálják meg...

Miért nem úgy csinálják meg az autókban a hangszórókat, hogy ha nyitva az ajtó, ne szóljon?

Figyelt kérdés

Egyrészt, az autó azért van, hogy egyik helyről a másikra eljussunk vele. Ha valaki az autóban zenét hallgat, oké. De ha autón kívül akar valaki zenét hallgatni, arra más eszközt kéne keresni. Főleg, mivel a lakótelepen nem éppen egyforma az emberek zenei ízlése, és mindenki kénytelen a tapintatlan autósok zenéjét hallgatni.

Tudom, nem csak lakótelepen, hanem más helyen is ki lehet nyitni az ajtót, ahol senki más nem hallja a zenét. De az ilyen helyen is meg lehetne oldani a zenehallgatást külön erre a célra készített készülékkel.

Így is túl nagy az autók által keltett zajforrás: motor túráztatása, riasztók (sokszor feleslegesen), duda (sokszor feleslegesen, kedvtelésből, hogy jé Józsi, itt vagyok, pedig nem erre van).



2019. júl. 10. 16:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Ez van, sajna nem lehet mindent bunkóbiztosra építeni.
2019. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Beviz Elek ***** válasza:
85%

Pontosan tudod hogy vannak akik nyáron a gyerekre, állatra zárják az autót, akkor ne szereljenek be üveget?


Szerintem nem mindent az autógyártóknak kell megoldaniuk.

2019. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
77%
Nem ez a megoldás, úgyis megtalálják a módját, hogy bosszantsanak.
2019. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
az én céges autóm olyan...mondjuk azért, mert meg van törve az ajtóban a kábel, és kinyitva nem érintkezik...
2019. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha zárva az ajtó, akkor is le lehet engedni az ablakot.
2019. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5. Ez teljesen igaz, erre is gondoltam. De meg lehetne oldani azt is valahogy, hogy akkor pl. bizonyos hangerő fölé nem lehet tekerni. A mai technikával már semmiség lenne megcsinálni.

A zajforrások 80%-át lakótelepen autók okozzák. Erre legalábbis. A szomszédban ugató kutya engem nem is zavar. Annyi belefér, meg a szomszédok zaja. De az autók már kicsit túllőttek a célon. :P

2019. júl. 11. 16:56
 7/25 anonim ***** válasza:
59%

Ajánlok egy primitív megoldást:

A készülék vezetékébe iktass be egy relét, amit a belsővilágítás ajtógombja vezérel. Zárt ajtónál működik, de ha bármelyik ajtót kinyitod, a relé megszakítja az áramkört. Pffff. :)

2019. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a hülyeséget ti sem gondoljátok komolyan :D jóhogynem az az elképzelés hogy ha már résnyire le vam húzva az ablak, akkor neis legyen zene, mert kihallatszik.

Ennyierővel városban minden autó legyen leszabályozva 2000 fordulat alá, nehogy bőgesse a motort...


Neharagudj, de szerintem semmi közöd ahhoz, hogy ki hogy hallgat zenét a kocsiban. Ha lehúzott ablakkal akarok menni, akkor úgy megyek. (Ritkán szoktam, és le is tekerem a hangerőt mert amúgy szerintem is parasztság) De nehogymár meg akarjuk mondani mindenkinek hogy ki hogy hallgathat zenét :D az hogy suttyók vannak a lakótelepen, azt velük kell megbeszélni. De ezért nem gondolom hogy ilyen hülyeségeket kéne bevezetni...

Ennyierővel ne legyen refi a BMW-kben és akkor nem villog le...


Tudod, az autó a vevőnek készül. Nem a vevő szomszédjainak. Az autógyárak a vevő igényeit elégíti ki. Pont leszarja a vevő szomszédjainak véleményét. Nem ők adnak pénzt a termékért.

A vevő fogja megvenni. És ha egy autóban ilyen hülyeségeket vezetnének be, mint amit te kitaláltál, akkor a potenciális vevő keresne másik modellt.

2019. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, de a vevőknek szomszédjaik is vannak. Akik olykor agresszív emberek. És elképzelhető, hogy le lesz törve a visszapillantó tükör, ha úgy hallgatod a zenét, hogy más is hallja. És a rendőrség nem fog foglalkozni a hülyeségeddel. Mert volt, hogy összekalapáltak egy autót alaposan, kamera is felvette, de a rendőrséget nem érdekelte, mert jobb dolguk is volt.

El vagy te utolsó nagyon szállva! Tök természetes, hogy az autód körül forog a világ és mindenki a te hülye zenédhez és igényeidhez alkalmazkodik. Először is, teledurrantod a levegőt a hülye benzinbűzöddel, ott pár centire sétálnak el az emberek az idióta tragacsod mellett és képzeld, belélegzik a benzinbűzt, csak mert képtelen vagy vonattal, busszal, biciklivel, gyalog közlekedni, mert az milyen kényelmetlen. És nem hogy meghúznád magad, miután telenyomod a levegőt benzinbűzzel, amit pár centire tőled belélegeznek, még el akarod irányítani az embereket, hogy ki milyen zenét hallgasson. Kicsit talán el kéne gondolkozni. Sok egoista autós!

2019. júl. 18. 21:10
 10/25 A kérdező kommentje:
És, mint írtam, az autó a helyváltoztatás céljára lett kitalálva. Oldja meg mindenki a zenehallgatást ettől függetlenül, ahogy akarja. Sajnos a gyártók maximálisan kiszolgálnak minden luxusigényt és abszolút nem érdekli őket, hogy esetleg valakinek nem jó. Tipikus robot gazdálkodás: fizet a vevő, neki mindent, a többi nem számít. És igen, a nagy tömbházak melletti parkolókban a zajszennyezést is vissza kéne fogni, nem csak a légszennyezést. Elhiszem, hogy az autósoknak ez iszonyatosan jó és kényelmes, de azért másokra is kéne gondolni. Az autó nem zenehallgatásra való, hanem közlekedésre. Tekintettel kéne lenni másokra is és így tervezni meg az autókat.
2019. júl. 18. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!