Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót fotózásra venni? Többi...

Autót fotózásra venni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szevasztok, szóval az van hogy találtam egy régi Fiat 126p-t amit megvennék fotózásokat tartani. Valószínűleg nincsenek papírjai, több mind 15 évet állt egy, udvaron. Ocskavas áron venném meg. Nem mennék útra vele, csak a folyópartra. Szerintetek be kell újra íratni? Vagy van valami módja hogy mind fotó eszközt tartsák nyilván?

2019. júl. 11. 12:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ki van vonva a forgalomból. Így adót, biztosítást sem kell rá fizetned. Ekkor azt csinálsz vele amit akarsz, kivéve nem közlekedhetsz vele közúton. Trélerrel viszont el tudod szállítani a folyópartra, vagy ahova szeretnéd.
2019. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én is így tudom, és el tudok gurulni vele a folyó partig mert nem főúton lakom. Igazából arra vagyok kíváncsi van-e valami olyasmi hogy bejegyezni mind eszközt
2019. júl. 11. 12:45
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul tudod, nem mehetsz vele közútra. Papírok nélküli autót csak forgalomtól elzárt magánterületen használhatsz
2019. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer, esetleg a nyilvántartásrol mind eszköz ha tud valaki valamit.
2019. júl. 11. 12:56
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Milyen eszközre gondolsz?

Az autó, autó. Az, hogy a vállalkozásba hogyan viszed be papíron, azt a könyvelőd tudja megmondani.

Olyat nem lehet, hogy te autózgatsz vele, de igazából nem autó, hanem talicska.

Egyébként nem egészen értem mit akarsz, megveszed, leviszed a folyópartra, lősz pár képet, aztán? Eladod, vagy hetente új képeket cisnálsz róla ugyanott?

2019. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Pont annak minősül, amit leírtál: ócskavas tele veszélyes hulladékkal. Tréleren hurcolhatod mindenfelé de lehet, hogy azonnal rád hívják a yardot, amint megjelensz vele egy folyópart közelében és le akarod rakni. Ennek elkerülésére területhasználati engedélyre lesz szükséged a tulajdonostól, aminek a birtokában már fotózkodhatsz.
2019. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni hogy erdélyi vagyok, csak itthon nincs egy normális fórum ahol lehet ilyet kérdezni, nem, nem az autót fenykepezném, hanem esküvői fotókat, ballagási fotókat és hasonlókat. :)
2019. júl. 11. 13:06
 8/24 A kérdező kommentje:
És nyilván felújítani szeretném előtte.
2019. júl. 11. 13:07
 9/24 anonim ***** válasza:

"Én is így tudom, és el tudok gurulni vele a folyó partig mert nem főúton lakom."


Hivatalosan nem! Mint ahogy írtam, közúton nem használhatod. Tök mindegy, hogy főút, vagy mellékút. Tréleren viheted bárhova, saját kerekén, önerőből nem használhatod közterületen. Gondolom ez Romániában sincs másképp.

2019. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem, nyilván itt sem szabad hivatalosan menni vele közútra, de nálam az a helyzet hogy egy köves mellék utcában lakom, kb 50 méterre a marosparttol, nem hogy rendőrség nem jön erre hanem mégcsak olyan ember se aki nem itt lakik :))
2019. júl. 11. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!