Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nő meg a nyomás a...

Mitől nő meg a nyomás a kiegyenlítő tartályban egy benzines autóban?

Figyelt kérdés
Szóval 30 km után olyan nyomás lesz a hűtővízrendszerben, hogy a hűtőből kivezető gumislagot nem tudom összenyomni, olyan kemény, mint a kő. Amint megnyitom a kiegyenlítő tartály fedelét, több deci buborék távozik a kiegyenlítő tartályba. Teljesen kiszorítom a levegőt a rendszerből, járok vagy 30 km-t és kezdődik minden elölről. Én a hengerfejtömítésre gyanakszom, valami kis repedésen kerülhet a kipufogógâz a hűtőrendszerbe.

2019. júl. 12. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Beledolgozik a hűtőrendszerbe a motor.

Lehet hengerfel tömítés , de lehet maga a hengerfej is elrepedve. Vagy esetleg a blokk is lehet repedt.

2019. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen a víz? Milyen az olaj? Ha kezdenek hasonlítani a kapucsínóra, te is kezdj közelíteni a szerelőhöz.
2019. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyelőre mindkettő tisztának látszik, a hűtővíz picit zavarosabb a szokásosnál, de nem látok benne olajat.
2019. júl. 12. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül dolgozik össze a víz az olajjal.

Nekem sem lett kapuccsinó, az olaj nem volt habos, és a víz sem olajos. Csak felfújta magát, és a fűtőradiátorban folyamatosan hallgattam a kuttyogást. Nem lehetett lelégteleníteni, és jellemzően kipufogó-szaga volt a kiegyenlítő tartályba beböfögött buborékoknak.

2019. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!