Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Mitől nő meg a nyomás a kiegyenlítő tartályban egy benzines autóban?

Szóval 30 km után olyan nyomás lesz a hűtővízrendszerben, hogy a hűtőből kivezető gumislagot nem tudom összenyomni, olyan kemény, mint a kő. Amint megnyitom a kiegyenlítő tartály fedelét, több deci buborék távozik a kiegyenlítő tartályba. Teljesen kiszorítom a levegőt a rendszerből, járok vagy 30 km-t és kezdődik minden elölről. Én a hengerfejtömítésre gyanakszom, valami kis repedésen kerülhet a kipufogógâz a hűtőrendszerbe.

Keress kérdéseket hasonló témákban: kiegyenlítő tartály, nyomás, hengerfejtömítés

júl. 12. 17:44  Privát üzenet  

A válaszok

Beledolgozik a hűtőrendszerbe a motor.

Lehet hengerfel tömítés , de lehet maga a hengerfej is elrepedve. Vagy esetleg a blokk is lehet repedt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 12. 18:07 Privát üzenet
Milyen a víz? Milyen az olaj? Ha kezdenek hasonlítani a kapucsínóra, te is kezdj közelíteni a szerelőhöz.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont júl. 12. 19:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyelőre mindkettő tisztának látszik, a hűtővíz picit zavarosabb a szokásosnál, de nem látok benne olajat.

# 3/4Időpont júl. 12. 19:52 Privát üzenet

Nem feltétlenül dolgozik össze a víz az olajjal.

Nekem sem lett kapuccsinó, az olaj nem volt habos, és a víz sem olajos. Csak felfújta magát, és a fűtőradiátorban folyamatosan hallgattam a kuttyogást. Nem lehetett lelégteleníteni, és jellemzően kipufogó-szaga volt a kiegyenlítő tartályba beböfögött buborékoknak.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont júl. 12. 20:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Autó kiegyenlítő tartály utántöltés csapvíz?
Opel Meriva,2003,1,6 Benzin. A kiegyenlítő tartálysapka alól kinyomódik a folyadék amikor használom az autót. Vettem új sapkát, feltöltöttem a tartályt, de így is! Mi lehet a gond?
Autóklímában mekkora nyomás van?
Audi 80 b4 1.9 tdi nehezen melegszik. Termosztát csere meg volt hőgomba kicserélve 60-70c felé nem megy felső cső mintha nem lenne nyomás a rendszerbe kiegyenlítő tartály új...
Mitől lehet hogy villog a fízhőfok lámpa és nyomás van a kiegyenlítő tartályban?
Gázkazán, tágulási tartály. Mennyit nő a nyomás?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!