Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olcsón fenntartható...

Milyen olcsón fenntartható autót ajánlotok használtan max 1,4 millió ft-ért?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha országúton úgy 4-5 literig beérné és városban sem menne nagyon följebb 6 liternél.


Ideális autó olyan lenne, amire a kötelezőkön kívül nagyon ritkán kell költeni, tehát megbízható.. és ha kell is rá költeni, akkor is olcsó.


Felszereltség tekintetében nincsenek irreális elvárásaim. Kb ennyi:


ABS, klíma, elöl elektromos ablak, lehetőleg legyen benne centrálzár és 5 ajtós kivitel.


Kb 10 évig szeretném használni, leginkább 50km-es Debrecen és Nyíregyháza között, de sokszor városban is, évi kb 12000 km-re, tehát ezek alapján szerintem dízel nem is jöhet szóba, csak benzines. (Egyébként elektromos lenne az ideális, de ilyen áron nincs semmi sajnos)



2019. júl. 15. 15:22
1 2
 1/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Egyébként elektromos lenne az ideális, de ilyen áron nincs semmi sajnos)"

"dízel nem is jöhet szóba, csak benzines."



Benzinesből az ilyen szuperminik fognak tudni ilyen fogyasztast valamilyen 1000köbcenti koruli motorral meg tombolo 50-60loerovel mint pl vw up,skoda citygo,seat mii peugeot 108 renault twingo meg tarsai.........kerdes hogy van-e ertelme egy ilyen szappantartót venni,csak a fogyasztas miatt.....meg ugye volt meg par feltételed,amik nem biztos hogy teljesulnek ezekre.....

2019. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, a méret nem számít.


Extrákból bejelöltem használtautón ezeket, ki is dobott több lehetőséget, azokat is amiket felsoroltál, viszont nem tudom ezek közül melyik a valóban megbízható, olcsón fenntartható.

2019. júl. 15. 15:55
 3/14 anonim ***** válasza:

A fogyasztáson, ha reális adatokat nézünk, dobj még 1-2 litert, mert ennyi pénzért nem kapsz olyan autót, ami benzines, jó, és ezt tudja. Ezek az adatok laborban mért adatok lehetnek, valós használatban szerintem az új szuperminik között sem nagyon van olyan, ami ezt tudja Budapest belvárosában. Ha van is, az nem ennyibe kerül.


Ennyi pénzért esetleg 2001-től gyártott Volkswagen Polo (az 1.2-es ugyanannyit fogyaszt, mint az 1.4: országúton 5-6, városban 7-7,5, jobban megéri az 1.4, az még pályán sem használhatatlan). Ennek rokonai a Seat Ibiza és a Skoda Fabia, mindegyik hasonló, preferencia kérdése, hogy melyik tetszik, a Polo kicsit jobb minőségű a másik kettőnél.


Opel Corsa D is van ennyiért, hasonló fogyasztással.


Esetleg van a sokat dícsért, és tényleg nagyon jó Honda Jazz.


Ha ennél szeretnél újabbat, Dacia Logan is van már 2010-től felfelé 1 millió környékén, azzal sok bajod biztosan nem lesz, mert nincs benne semmi.


Van még a titkos tipp, a Toyota Corolla. Az picit nagyobb autó, így picit többet fogyaszt, de nagyon megbízható, mindent tud.

2019. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pont most néztem a Toyota Corollákat is, konkrétan ezeket:


[link]


[link]


Ugyanezt a típust az autószerelőm is nagyon dícsérte, viszont mégiscsak 2019-et írunk, ezek meg már bőven 15-16+ éves autók.


Elképzelhető, hogy megbízhatóbb lenne még 10 évre tervezve a tőlük olcsóbb kategóriás, kevésbé felszerelt, de fiatalabb (2009-13-as évjáratú) Suzuki Alto, Hyundai I10, Skoda Citigo és társainál is?

2019. júl. 15. 16:24
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyébként most egy 1.6-os benzines Lacettit hajtok, ami se nem eszik keveset, se nem olcsón fenntartható.. Csak most költöttem rá 130 ezret, hogy menjen. (beragadt fékek, felrobbanó termosztátház, elszállt gyújtás..) 2005-ös évjárat és most van benne 177.000 km.. Elég igényes autó ezek szerint sajnos.


Másik autónk egy Subaru Forester, ugyanúgy vezetem és a kötelezőkön kívül semmi baja. Ugyanannyit eszik mint a Lacetti csak 2 ezres motorral és állandó összkerékhajtással..


Kell egy városi szaladgálós, ami nem esz ki a vagyonomból, a Subarut ugyanis sajnálnám erre.

2019. júl. 15. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Mint autószerelő, annyit tudok mondani, hogy minél újabb, annál rosszabb a jövőre nézve.


Újabb normák-> újabb olyan megoldások, amik csak bonyolítják az autó működését. Az alkatrészek drágábbak, hamarabb tönkremennek. Nagyon sokan mondják ezt, akik nem értenek hozzá, de én napi szinten tapasztalom.


Jobban jársz egy olyan régebbi konstrukcióval a 2000-es évek elejéről-közepéről, mint például a Corolla. Ezeknek már tudjuk, hogy nincs komoly gondja sok használat után sem, míg az újabbaknál egyes konstrukciós hibák csak jóval a garancia lejárta után, évekkel később derülnek ki esetenként.


Én a Corollát jobban ajánlanám az új, kis turbómotorokkal ellátott autóknál. Több velük a baj hosszú távon.

2019. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

VW csoport 1.4 PDTDI-je.


Kombi Fabia tán a legnagyobb doboz, amibe belerakták.

Olcsó megvenni, olcsó tankolni és megbízható, ha nem volt elhanyagolva.

2019. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3 a Fabia és a Polo közül a Fabia a jobb minőség, bár általában fapadosabb.

Volt már a családban pár Foswagon és skoda (összesen legalább 6), és ha már a VW csoporttól vennél autót akkor inkább Skoda.

2019. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

és mondjuk Corolla közül melyiket lenne jobb?


Azt amelyiket korábban linkeltem, vagy a még régebbit?


[link]

2019. júl. 15. 17:36
 10/14 anonim ***** válasza:

10 évig?

Olcsón fenntartható?

Van a még volvo-tól lincenszelt 2. generációs PSA hdi.

A 206-os peugeotban volt 1.4 68 lóerővel, berlingo, partner és clioban.

Tömegautó, és hat darab civil személyautóba használták csavarra megegyezve a psa csoporton belül.

A logók másak, de motorkódra egyeznek.


Hatszázezer forintba megszólal egy 1.4 hdi 206-os vagy clio 1.4 hdi, cserébe forintos fenntartása, és városban ha öt litert megetetsz vele akkor már sokra jött ki a fogyasztásod.

Kettőstömegű sincs benne például.



Kicsit komfortosabban : isuzu-honda kiadással az 1.7 CTDI.

Isuzu alapra honda továbbgondolás a hetedik generációs civicben.


Hat liter a teteje, kettőstömegű nélkül.

2019. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!