Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérlés milyen esetkben...

Vezérlés milyen esetkben teszi tönkre a motort? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
Ma voltam a szerelőnél, de konkrét dolgot nem tudott mondani mert még csak ránézett. Azt mondta lehetséges a vezerlesnel ment el valami. Most t viszont attól félek a motor is tönkrement. Mik a jelei ha a motornak annyi? Az auto jelenleg nem indul csak küszködik. Zajokat nem igazán hallok.
2019. júl. 15. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a vezérlés átugrott, szakadt, akkor motorfajtától függően a szelepek, a dugattyúk, meg kb minden tönkre mehet. Ha hatalmas a mázlid, akkor szelepeket kell csak cserélni plusz amit ilyenkor még kötelező.
2019. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Egyébként 1.6 benzinről van szó.
2019. júl. 15. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamikor 30 éve még voltak olyan motorok, amiknél a szelepeket nem érhették el a dugattyúk, de azok az idők már elmúltak.

Ha indításnál átugrott egy fogat a lánc, akkor is bontani kell a motort, de talán menthető, ám ha menet közben teszi, akkor szinte biztos a totálkár. 1 másodperc alatt szétveri magát a motor.

2019. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Menet közbe dobta a ki a motorhibát és gyenge lett az autó és rázott. Hazáig még el tudtam vele menni (kb 3 km). Azt aztán nehezen indult, de nem állt le a motor. Majd másnap újra megprobáltam elindítani ami sikerült is, de nehezen és leállt egy idő után. Harmadnap már nem indult.
2019. júl. 15. 20:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérdzetem a szerelőt mennyibe fog ez fájni. Azt mondta lehet csak szijjat kell cserélni. Motorkárt nem említett, igaz csak ránézett.
2019. júl. 15. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor nem szakadt a szíj. Az nem rossz hír. De felesleges előre okoskodni. majd lesz, ami lesz.
2019. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!