Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó egy helyben járatni...

Miért jó egy helyben járatni az autó motorját?

Figyelt kérdés

Családi házban lakom. Az út túl oldalán lévő szembe szomszédom egy öreg néni. Korábban volt valami öreg autója, amit tavaly lecserélt egy új kis Toyota Aygora. A néni ritkán megy el otthonról vele, nem használja napi szinten. Amikor elmegy, akkor is gondolom csak a környékre, mert fél órán belül visszajön általában. Mostanában viszont napi szinten azt csinálja, hogy a garázsban beindítja az autót, beül és kb fél-egy órán keresztül járatja egy helyben alapjáraton. Aztán leállítja és másnap megint.

Ezt mért csinálja? Nem tudok semmilyen olyan indokot, amiért jó egy helyben járatni az autót.

Nyilván kérdezzem meg tőle. De elég zárkózott, köszönésen kívül nem nagyon szoktunk beszélgetni. Fura lenne ha odamennék és elkezdeném erről faggatni. Tulajdonképpen az ő autójával azt csinál amit akar, nem is zavar különösebben. Csak az okára vagyok kíváncsi.

Még csak azt se mondanám, hogy azért járatja, hogy az akku ne merüljön le, mert azért ha ritkán is, de kb hetente megy vele. Van valami műszaki indok, ami miatt kellene egy autót egy helyben járatni? Nekem eddig soha nem jutott eszembe hogy kimenjek a garázsba egy kicsit pöfögtetni az autómat.


2019. júl. 16. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akku lehet csak indok, de tudni kell hogy alapjáraton nem tölt, ahhoz menni kell vele magas fordulaton. Ráadásul szépen szénmonoxid mérgezést fog kapni ha ott járatja.
2019. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha már kifezetett érte egy csomó pénzt, használni kell. :-) Amúgy nincs semmi műszaki indok arra, hogy naponta fél órát járassuk egy autó motorját. Talán a néni tudatos környezetszennyező, azért csinálja. Vagy szimplán szenilis.
2019. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Azért az se utolsó szempont, hogy neked ennyi szabadidőd van őt kukkolni :)
2019. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

öreg néni, nem nagyon ért hozzá


lehet azért csinálja mert azthiszi hogy árt neki hogy sokat áll, persze inkább azzal árt neki hogy sokáig megy alapjáraton, nem tud felmelegedni, bekormolódik a kipufogó rendszer, katalizátor nem fog sokáig élni, ilyen kis fordulaton nem is igazán jó a kenése neki

2019. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Miért ne lehetne járatni álló helyben?

Nem szennyezi jobban mint bármi más jármű motorja.

Egy munkagép, targonca, daru, árokásógép, szivattyú mindegyik szinte csak áll egésznap és járatják.

Egyébként ha ennyire ráérsz menj oda és beszélgess vele és kérdezd meg.

2019. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
igen a szennyezésben igazad van de azokat a gépeket úgy tervezték meg hogy órákat járnak, azoknak nem árt meg de egy kocsinak nem egészséges ha sokat megy alapjáraton
2019. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jót egy motornak sem, ha alapjáraton vanjáratva. Lassan melegszik be, nem optimális a kenés, sokkal jobban koptatja, mintha rendesen közlekedne vele. Az előmelegítés legendája is régen megdőlt, nem kell előmelegíteni télen sem, csak alacsonyabb fordulaton közlekedni vele.
2019. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bevallom, ezek közül néhány ilyesmi stílusúra számítottam.

Igen, én már csak ilyen lusta, ingyenélő vagyok, hogy csak heti 40 órát dolgozom. Utána csak úgy hobbiból nem maradok bent húzni az igát, mások által felfoghatatlan módon inkább szeretek otthon a családommal lenni. Ha otthon vagyok, néha ki is szoktam lépni a bejárati ajtón. Akkor is ha csak az udvarba megyek ki, akkor is ha elmegyek otthonról. Sőt, ablakot is szoktam nyitni füldugó nélkül és borzasztóan elítélendő módon néha ki is pillantok rajta. A szomszéd háza kb 15-20 méterre lehet pont szemben velünk. Egy keskeny kis forgalmú csendes kertvárosi mellékutca választ el bennünket. És én már csak ilyen sok szabadidővel rendelkező szemét kukkoló vagyok, hogy nem kötöm be a szemem és nem használok füldugót se az udvaron, se amíg elérek az utca végéig. Így a 12 év alatt amióta a szomszédok ide költöztek, időnként látom, hallom mi történik a szomszédban. Tudom, az lenne az elfogadható ha ez idő alatt azt se tudnám ki a szomszédom, soha nem is láttam, hallottam volna őket. De én már csak ilyen szemét hallgatózó, kukkoló vagyok, hogy képes vagyok az ajtóból kilépve, ablakot kinyitva, nézni a szememmel és hallani ha jár az autó motorja. Sajnos ez van, nem vagyok olyan tökéletes, mint itt egyes válaszolók.


Visszatérve a hasznos válaszokra: Természetesen nyitott garázsajtónál járatja a motort, nem csukja magára. Két állásos a garázs, saccra 3,5-4 méter széles ajtóval, tehát bőven van szellőzés.

Akkor ezek szerint nem csak nekem nem jutott eszembe semmilyen műszaki indok, ami miatt jártni kellene. Hanem tényleg nincs ilyen. Köszönöm a megerősítést.

Mindenkinek vannak furcsa szokásai, neki ezek szerint pont ez.

2019. júl. 16. 12:17
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem kedvesen szólhatsz neki (tényleg kedvesen), hogy semmi értelme nincs annak amit csinál. Ha hetente 1x is használja azt az autót bármilyen rövid távon, akkor nincs értelme az alapjáraton járatásnak, pláne egy órán keresztül.
2019. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Az öreg néni igazi fidesz szavazó


Semmi értelme nincs annak amit az autójával művel, de..... legalább nem jönnek a migráncsok:DDD

2019. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!