Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetők, nektek mennyibe...

Kezdő vezetők, nektek mennyibe szokott kerülni az autó fenttartás (tankolás, mosás, stb. ) egy hónapban?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek nincs köze hogy valaki kezdő-e, attól függ mennyit megy (benzin) és mennyire van szét az autó a szervizek miatt, mennyire kényes.
2019. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyn 1,5 milla, per ho
2019. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kezdő, és havi 37ezer a tankolás, otthon mosom.

Az éves kötelező 23ezer, az adó azt hiszem 20ezer körül van/év.


Szerviz évente 50-100ezer (a kötelezők, meghibásodás nincs).

2019. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi koze ahhoz hogy valaki kezdo? Semmi osszefuggest nem latok.

Ezt nem lehet altalanositani mert nem mindenki ugyanugy kocsikazik, aki tobbet megy az nyilvan tobb benzint fogyaszt,az sem mindegy a mosast valaki ottholvegzi esetleg viszi mosoba es mennyi idokozonkent. En peldaul naponta jarok vele,dolgozni,boltba, ha kell egy egy rokonhoz vagy ahova kell, mosoba nagyritkan hordom tehat az engem annyira nem erint. Eleinte kellett szervizelni az nagyon sokba volt (850e ft) de zsir uj cuccokat tettek bele. Es persze a fogyasztastol is fugg. De havonta kb 20 ezer minimum elmegy ra,meg ha csak munkaba megyek akkoris

2019. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első autómat nem közvetlenül jogosítvány megszerzése után vettem. Céges autókkal volt a hátam mögött "néhány" km. De jogilag pl biztosítás szempontjából akkor is "kezdő vezetőnek" számítottam.

Saját autót akkor vettem mikor feltétlenül szükséges lett. Konkrétan ingázásra vettem. Havi 2000-2200km-t tettem meg vele, ebből ki tudod számolni a tankolási költséget.

Mosni otthon szoktam az udvaron, télen néha önkiszolgáló mosókban veretem le gyorsan a sót. Nem jelentős költség. Havi szinten 1-2eFt.

Biztosítás nekem eddig A00-ban volt a legolcsóbb. Akkor valami 25.000Ft körül volt évente mindennel együtt. Azóta ellépdeltem B07-ig, kárt soha nem okoztam, évfordulókor ha van olcsóbb lehetőség, mindig váltok. Most 34.000-et fizetek ugyan arra az autóra. A lakóhelyem se változott. Már számítok rá, hogy jövőre még több lesz. Ez sajnos így megy. Sunyi módon minden évben emelnek pár ezerrel, annak ellenére, hogy a bónuszom is emelkedik.

Adó 14.000Ft körül van/év. Amíg fiatalabb volt az autóm, eleinte volt kicsit több, talán 18 körül.

Szerviz éves átlagban 100e körül. De ebben benne van minden a váratlan meghibásodásoktól kezdve az új gumikon át a műszaki vizsgáig.

2019. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Benzin 12 ezer havonta, mosás ilyenkor kevesebb mert megetnék naponta mivel utcán állok és sok a por így az havi ezer forint, kötelező havi 2500 , súlyadó lebontva kb 1500?? parkolás 4200 havonta. 23-24 ezer havonta.. elég sok.. munkanélküli vagyok, mázli, hogy tippmixezek. :D
2019. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 éves benzines kisautó, hétvégi kirándulós, rokonlátogatós autónak használva, évi kb. 8000 km.


A kiadások, sorrendben:

- értékvesztés kb. 20-30 ezer Ft/hó

- benzin átlag 14 ezer Ft/hó

- Casco 85 ezer Ft/év

- gumicsere és kötelező szerviz kb. 50 ezer Ft/év

- teljesítményadó 37 ezer Ft/év

- kötelező biztosítás 35 ezer Ft/év

- felújítási alap 5-10 évente esedékes nagyobb karbantartásokhoz, kb. 3 ezer Ft/hó

- matrica 10-20 ezer Ft/év

- egyéb kellékek (jégkaparó, ablaktisztító stb.) kb. 5-10 ezer Ft/év

- parkolás, mosás (mi ezekért ritkán fizetünk) kb. 5 ezer Ft/év

2019. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!