Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora büntetés jár, ha...

Mekkora büntetés jár, ha jogosítvány nélküli személy vezet? Életemben nem tettem ilyet, de lásd kifejtés.

Figyelt kérdés

Történet elég egyszerű. Elkezdte a B jogosítványszerzést kezdett egy családtag, azonban már kezdés előtt egy oktatóként dolgozó (de sajnos távol élő) ismerős jelezte, jó lenne "gyakorolni". Igen ám, de én jó, törvénytisztelő állampolgárként ennek nem igen vagyok híve. Inkább fizetnék egy iskolának, tanpályának, aztán gyakoroljon.


Azóta elkezdte a vezetést, megy is meg nem is. Gyakorlás valószínűleg segítene rajta. De, az okttató nem hajlandó gyakoroltatni (pénz nem lenne probléma). Más oktató/suli pedig nincs. Volt olyan suli, aki például elvállalta, hogy helyben fog oktatni, végül pedig ismerősömnek busszal kellett átjárnia, és pár hetente alig tudott 1-1 órát vezetni.


Nem életveszéleyesen vezet, félreértés ne essék, csak a rutin, gyakorlás hiányzik. Sima váltogatás, fékezés gyakorlat, semmi extra.


Mi a terv?

- Kiviszem mucsajröcsögére.

- Keresek egy utat ahol ember nem járt a dinoszauruszok óta.

- Gyakorolgatja az alapokat.


De, az ördög sosem alszik, tehát ha megállítják, csattan az ostor. Kérdés csak az, hogy mekkorát csattan...?


Amikről hallottam:

- Nekem elvehetik jogosítványt, mert átengedtem az autó vezetését egy személynek, akinek nincs jogosítványa. Nem tudom mennyi időre, hogyan, miként, passz.

- Őt eltilhatják a jogosítvány szerzéstől. Ismét, nem tudom mennyi időre.

Meg, gondolom vaskos pénzbüntetés...



2019. júl. 17. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom neki is letiltják meg a tiédet is bevonják.


Esetleg valami telephely/magánterület nincs ahol tud gyakorolni? Oda nem kell jogsi.


Amúgy ismerem én is ezt a kimegyek az erdőbe ahol senki nem jár, csakhát ha baleset van akkor úgyanúgy szopás...

2019. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Tudom én, hogy rizikós. Most végignéztem az összes Nyugat/Észak magyarországi pályát. Feltétel: "B jogosítvány". Egyszerűen hihetetlen országban élünk amúgy.


Teljesen legálisan, jogszerűen próbálsz jogosítványt szerezni, és ahol lehet, elgáncsolnak. :(

2019. júl. 17. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megfognak téged, úgy tudom hogy nem veszik el a jogsit de nagyon megbüntetnek. Természetesen azt is aki jogsi nélkül vezet.
2019. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valami nagyobb áruházparkolónak (Auchan, nagyobb Tesco, stb.) a bejárattól távolabb eső része, szigorúan nyitvatartási időn kívül?


Ott azért olyan nagyot hibázni nem lehet, max a biztonsági őr szólhat rátok (ha van), de akkor meg udvariasan elnézést kértek és elmentek.

2019. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: Nem rossz ötlet, bár nem tudom, sok helyen szokták írni/mondani, hogy a "parkolóban a RKESZ szabályai érvényesek", de a fene tudja, ez jogilag miként működik.


Sajnos parkoló sincs errefelé akkora mint mondjuk egy Budaörsi Auchan... :D Ott azért van bőven hely tényleg menni. De ötletnek nem rossz, el lehet indulni rajta, köszi!

2019. júl. 17. 15:37
 6/9 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy nem hajlandó az oktató gyakoroltatni? Inkább ne te oktasd, mert lehet rutinból már sok dolgot máshogy csinálsz, mint ahogy hivatalosan kell és így könnyen bukhat vizsgán. Amúgy rutint úgyis csak akkor fog szerezni, amikor már vezet egy ideje rendszeresen, nem a gyakorlati órákon.
2019. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én oktatóm anno mesélte, hogy neki volt egy olyan tanulója, aki nagyon magabiztos volt, hogy ő simán levizsgázik majd a 30. óra után, aztán persze jó nagyot bukott. Hónapokra eltűnt, és amikor újra megkereste az oktatót, már volt egy kocsija, amivel vezetgetett is illegálisan, de szólt előre, hogy kevés a pénze az órákra, úgyhogy nem tud sokat venni. Az oktató szólt neki, hogy jogsi nélkül ne vezessen, mert baj lesz belőle. A másdik vizsgájára már úgy ment el, hogy az előző héten elkapták a rendőrök, fél évre eltiltották a vezetéstől, és ő ezt elfelejtette közölni az oktatóval. Persze a vizsga nem sikerült, de ha meg is lett volna, vajon senkinek nem tűnik fel, hogy fél évig még nem ülhet volán mögé? Ráadásul ezzel az oktatója engedélyét is veszélyeztette...

Szerintem magánterületre vidd ki, ez lehet akár egy rokon gyümölcsöse, valami, ahol elfér egy autó, mert ott a rendőr nem szólhat, ha vezet. Mondjuk szerintem a határban sem nagyon szoktak járkálni rnedőrök, úgyhogy az is lehet egy opció. Tényleg nem kellene "oktatnod", mert te már másképp csinálsz sok mindent, ami vizsgán nem elfogadható neki, így inkább elég lenne az elindulásokat, megállásokat, parkolásokat gyakorolni különböző akadályok, dobozok, kukák közé, amivel utána már előrébb lesz az oktatónál való vezetéskor, és akkor már elég lesz csak a forgalomban való közlekedésre koncentrálnia.

2019. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy rizikó, én amikor gyakoroltam a jogsi szerzés folyamata mellett, akkor ünnepnapokon mentünk ki az auchan parkolójába. Ott a felfestések között klasszul lehet a parkolást gyakorolni, és az elindulás ilyesmit is tudja. Viszont én csak kb 10 rutinóra után mertem így sajáttal gyakorolgatni. Ha pesti vagy akkor mátyásföldi volt reptér ahova tudtok még menni, mi is sokat jártunk oda, ha épp nem driftelnek a srácok, akkor ott is lehet gyakorolgatni, pl szlalom, mert gumik mindig szoktak kint lenni. :) Büntetés szempontjából ez "Járművezetés tiltott átengedésének" számít ha esetleg lebuktok. Szabálysértés vagy bűncselekmény, gondolom ez rendőrtől és szituációtól függ, ahogy az is, hogy büntetőpontot kapsz csak egy komoly pénzbüntetéssel, vagy kapásból bevonják a jogsidat. A "tanuló" pedig fújhatja a tanfolyamát, mert eltiltják a jogosítvány megszerzésétől is elvileg 2 évre. :( Csak óvatosan! Sok sikert. :)
2020. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Keressetek magánutakat, akár a szántóföldek közötti földútra is ki lehet menni, ha elég egyenletes a talaj, és ha lehet, kevésbé forgalmas időszakokban, például vasárnap délután menjetek, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy lekapcsolnak. Áruház parkolóban meg lehet a pakrolást gyakorolni, a rendőr ott sme vlaószínű, hogy odamegy hozzátok, hogy miért a tanuló ül a kormány mögött.
2020. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!