Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel J astra 1.4-1.6 Benzines,...

Asd4asd123 kérdése:

Opel J astra 1.4-1.6 Benzines, ill.1.4T-1.6T benzines autorol valakinek valami tapasztalat? Vélemény?

Figyelt kérdés
Autot szeretnék venni. Opel astra J-t, mindenkeppen benzineset, illetve a GTC-k tetszenek, de abba csak turbo benzines van, valakinek valami tapasztalat?

2019. júl. 17. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

J Astra 1.4 turbóval van tapasztalatom amit újonnan vettem. Szerintem szép autó, az anyagminőség rendben van, szinte mindenhol puha a belső borítás. Csendes, 120-nál sík terepen 2500 a fordulat hatodikban, a fogyasztás ilyenkor 5.5-6 liter/100 km, tempomattal.

Jól megy annak ellenére hogy nehéz, és nem is fogyaszt sokat városban sem, kb. 6.5-7 liter. Kényelmes, a digitális klíma jól működik, az ülés és kormányfűtés szintén jó. A xenon fényszóró minden forintot megér, ezután nem veszek halogén fényszórós autót.

A negatív dolog az összeszerelés minősége mert mindenhol más méretűek az illesztések kívül-belül egyaránt, illetve a váltó kicsit akad (igaz 1000 km van az autóban).

2019. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a baj a turbóval? Nem tudom hány évre tervezel az autóval, de egy kis odafigyeléssel nem kell évente cserélni. Alsó hangon 200.000km-t (vagy még többet is) bőven kibír. Utána sem kuka, az esetek 80%-ában fel lehet újítani.

Ha használt sok km-es példányt vennél, ott már lehet egy rizikófaktor. De kárpótol a relatív alacsony vételár. Ha fel kell újítani legalább tudod hogy utána jó darabig nem kell hozzányúlni.

Nekem Astráim voltak, de valahogy a J széria kimaradt az életemből. H után K jött nálam. Összességében ár-érték arányban szerintem a J se rossz választás.

2019. júl. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszolat. 90-120.000 km-eset akarok, 4-5 evre szeretném, de az alapvető koltségeket kivul, mast nem szeretnék rakolteni, mindenkepp megbizhato autot szeretnék.
2019. júl. 18. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem megbízható autón múlik, hogy mit kell rá költeni.

5-6 év alatt általában kifognak jönni az esetleges futóműhibák, esetleg annyi idő alatt a lánc vagy a szíj.

Próbáld meg minél kevesebb kilóméterrel venni.

2019. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!