Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.3-as Wagon R+ -om....

Alexcsii kérdése:

Van egy 1.3-as Wagon R+ -om. Tervezem, hogy lecserélem egy 2004-es 307 SW 1.6HDi -re. A csere egyik oka, magabiztosabb erő, jobb gyorsulás egy előzésnél pl. Erről van valami pontosabb vélemény, tapasztalat, hogy a két kocsi között, van-e annyi?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A dízel alacsony fordulaton nyomatékosabb, így dinamikusabbnak érződik, a teljesítménye is nagyobb, ráadásul a fogyasztása alacsonyabb. Tehát látszólag mindenben jobb.

Csakhogy a szervizelése lesz drágább, ha előjönnek a költséges hibák: kettőstömegű, nagynyomású szivattyú, porlasztók, turbó stb. És sajnos ilyen idős autónál simán előjöhetnek bármikor és ezek egyenként is százezer feletti tételek. Tehát ha ezek közül több is beszarik egyszerre, az konkrétan GTK.

2019. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Népitélet, ott áradoznak a 1.6 hdi-ről, meg én sem vagyok nagy cr dízel kedvelő, de a jtd-hdi egy fene jó motor, egyszer mész vele aztán csak annyi lesz a különbség, hogy nem ülsz magasan mint a WagonR -ben. Ja és annyi, hogy westgate turbós (úgy tudom) tehát várost sem veti meg, nem tapad le mint a változó geometriás turbó. Annyi a hátránya, hogy 2ezer után éli ki magát a kocsi.
2019. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 90 lovas hdi mociban asszem nincs kettöstömegű, de verjetek meg ha tévedek.


Turbót bontottan is tudsz venni, meg fel is újítják, annyi a lényeg, hogy indítás és leállítás alkalmával vársz fél -egy percet az lehűti magát picit és máris nincs gond. Porlasztó meg a szivattyú... háát, ez ritka hiba, itt mindenki ezzel jön, konkrétan vettünk egy dízelt mert (110 lovas vag tdi (adagolós) Apu szerint kell egy dízel.. konkrétan azon remegtem, hogy milyen gondjai lesznek, háát eddig csak egy résolajcsó ment el (mondjuk akkor pánikoltam és trélert hívtam) de kis utána nézéssel rá tudtam volna kötni egy pici csövet.. (dízel pánik) nem kell itt elhinni ezeket, hogy "majd ha"meg "majd ha kettöstömegű" "majd ha porlasztó" sok a ha..


Arról senki nem beszél ,hogx a benzinesnél sokkal nagyobb cumi egy alapjárat ingadozás, remegés, vagy elhal az injektor..


Lényeg :népítélet.

2019. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, mentek a zöldek. Egyébként 109LE és a kettöstömegű cserélve volt párezerrel ezelőtt (szomszédnál áll egy éve a célautó, előtte használta, szerette, csak vett másikat)
2019. júl. 12. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:

én 2005-ben cseréltem le az 1.3-as Wagonom..sportszwiftet vettem, mert nagyon gyengének találtam a Wagont. Az épírkezésemnél jó szolgálatot tett, de autópályán harmatos volt.

a mostani sportszwift megy mint az állat, de cuccolni nem lehet.


Ha találok egy VVt 1.5-ös eladó Wagont, azt azonnal megveszem, mert a Wagon pakolható a legjobban(a kisautók közül)


mindenképpen 100 LE felett vegyél valamit, de inkább benzinest.


(szerintem)

2019. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 De Te csak automatát veszel.. nem?
2019. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!