Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érkezik meg a KGFB csekk,...

Nem érkezik meg a KGFB csekk, várjak még?

Figyelt kérdés
Augusztus 14-e a biztosítási évfordulóm, június közepén kiküldte a biztosító a következő évi biztosítás, ezt azonban én visszamondtam, és újrakötöttem június 27-én. A csekk még máig nem érkezett meg az új biztosítótól. E-mailt írtam már az ügyfélszolgálatnak, de nem kaptam választ eddig. Járjak utána alaposabban,vagy tulajdonképpen ráér még, és várjak?

2019. júl. 21. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Bőven van még időd, nekem július 17. az évfordulóm, és még mindig nem küldték.
2019. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Augusztus 14-től lép életbe az új biztosításod. Ezt követően 60 napod áll rendelkezésre, hogy befizesd a díjat. Tehát azon se lepődnék meg, ha augusztus 14 után kapnál csak csekket.

A biztosítók ezt a fizetés dolgot érdekesen kezelik... Én banki díjlehívást választottam. Gondoltam ezzel van a legkevesebb gond. Természetesen gondoskodtam a bankom és a biztosító felé is az erre vonatkozó meghatalmazásról. Az esedékesség napja körül rendszeresen figyelem a netbankon a pénzmozgást és akörül soha nem vonják le az összeget. Közben a biztosítótól kapom a felszólításokat amelyben érdekes hangnemben fenyegetőznek, hogy ha továbbra is nem vagyok hajlandó fizetni, akkor hogy fognak beperelni.

Ekkor ha levelet írok, hogy mondják meg mi a fenét tegyek, hogy végre levonják a számlámról a pénzt. Erre persze válasz nem érkezik. Ez után kiveszek egy fél nap szabadságot a munkahelyemen, mert a biztosító ügyfélfogadása természetesen 8-tól 16-ig van. Bemegyek személyesen, sorszámot húzok kivárom a soromat, nézik a gépben, majd azt mondják, hogy nyugodjak meg, majd le fogják vonni. És valóban újabb pár hét idegesség, gyomorgörcs, még egy két fenyegető levél, fizetési meghagyással dobálózás és valóban nagy kegyesen levonják a számlámról a pénzt, amit pár nap múlva le is könyvelnek.

Sajnos több biztosítónál is ugyan ez a tapasztalatom. Már én is gondoltam rá, hogy átváltok csekkes fizetési módra. Megküldik a csekket, a postán befizetem és le van tudva.

Ezt az egészet csak azért írtam le, hogy lásd bőven van időd még a befizetésre. A biztosításod életbelépésének napjától számítva él a biztosításod, akkor is ha csak e napot követően van módod befizetni a csekket.

2019. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor várok, majd legfeljebb az utolsó héten felhívom őket. Köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!