Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Néhány bátorító szót kérhetnék...

Néhány bátorító szót kérhetnék? Félek az autóban.

Figyelt kérdés

Egyszerűen rettegek az autóban ülni. Én nem vezetek, nincs jogsim, nem is akarok soha. Páromnak viszont van kocsija, jogsija, és együtt szoktunk menni kocsival ide-oda. Ő teljesen jól vezet, minden helyzetben feltalálja magát. De nem tehetek róla, fogalmam sincs miért nagyon utálok autóban ülni. Én nem a párom vezetési stílusától félek(ahogy írtam), hanem hogy sose lehet tudni milyen őrült jön majd velünk szemben vagy valami. És ez jár a fejemben. Volt 1x-2x "meleg" helyzetünk, pl. nem tudtunk sávot váltani az autópályán, mert nem engedtek be pedig a mi sávunk meg le volt zárva meg hasonlók. És ilyenektől is rettegek.

Mit tudnék tenni? Azt hiába tanácsoljátok, hogy menjek busszal. Nem megoldható anyagi okok miatt. Kocsi olcsóbb és kényelmesebb is. Próbáltam olvasni, játszani a telefonommal miközben megyünk, de mindig oda nézek az útra, pedig ezt nem lenne szabad. Jobb lenne, ha tudnék koncentrálni, hogy oldalra nézek vagy tényleg elfoglaljam magam. Ha hátul ülök, akkor is ugyanez a helyzet. Utálom az utat nézni. Mit csináljak? Adjatok pár bátorító szót, hogy ne féljek, mert holnap megyünk egy hosszabb (70 km) útra. És már most ideges vagyok. Félek, ha ez így megy tovább sírva fogok autóba szállni vagy sehogy. Pedig hülyeség lenne :(


Bocsi, hogy kicsit kuszára sikeredett, bátorítsatok egy kicsit! Meg szeretnék nyugodni.

Könyörgöm semmi rosszat ne írjatok!!! Köszi mindenkinek a választ!


20/L


2010. júl. 11. 22:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
próbálj meg vezetni. És ezt most halál komolyan mondom
2010. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Buszon, tömegközlekedésen nem félek, mert ott leülök középre vagy hátra és nem figyelek az útra, nem is látom. De sajnos ahogy írtam, csak a kocsival való utazás a megoldható. Nagyon szeretném leküzdeni, mert ezzel a Páromat is megőrjítem, amikor elkezdek pánikolni és még a végén én okozok valami bajt..
2010. júl. 11. 22:45
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyszer egy parkolóban vezettem már az autót úgy, hogy a párom ott ült mellettem, még ment is. Néha fulladt le :D Szlalonoztam (vagy hogy kell írni) egy kicsit. De az, hogy közútra, forgalomba kimenjek kb. olyan, mint ha arra gondolnék, hogy csomó pók közé kell mennem.. attól rettegek még nagyon. Mástól abszolút nem. Teljesen nyugodt ember vagyok.
2010. júl. 11. 22:48
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja és ugye a fóbiákat úgy szokták leküzdeni, hogy szembesítik az embert a félelmével. na ez nekem nem működik. Hiába megyünk minden nap kocsival mindenhova, egyre jobban félek. De nem akarok!!:(
2010. júl. 11. 22:51
 5/22 anonim ***** válasza:

"a kocsi olcsóbb"

Oda akarok költözni, ahol te élsz :))))


Am nekem is volt és az okozta a félelmem, hogy nem én voltam az irányítója a helyzetnek (tehát a mások által vezetett autóban kiszolgáltatott vagy, nem uralod magad, stb). Attól lett jobb, hogy elkezdtem vezetni (nekünk akkor automata váltós autónk volt, így nem fulladoztam le, jól ment). Két évre rá jogsit is szereztem, és azóta jó. Nem a vezetés a kedvencem, de ha kell, nyomom. Utazni pedig kifejezetten szeretek, még bele is szólok a vezetésbe :) Szóval az elsővel értek egyet.

2010. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!:)


"A kocsi olcsóbb" mondatra annyi a magyarázat: nincsen diákigazolványunk egyikünknek se. Ha megtankoljuk a kocsit kb 3-4 ezer Ft-ért oda-vissza megteszi a 70 km-t. DE ez tömegközlekedéssel így néz ki kettőnknek: 1000 Ft BKV (2x átszállójegy), 2x 900 Ft Volán=1800, 2x350 Ft másik Volán=700. Az 3500 Ft az oda út CSAK! 7000 Ft kettőnknek oda-vissza és kényelmetlen rengeteg cuccal. És így hogy nekem nincs melóm jelenleg, elég sokat jelent az a 2-3-4 ezer Ft megtakarítás is.

Na, de nem ezért írtam ki a kérdést, hogy ezt megtárgyaljuk, csak gondoltam leírom, miért választom a kocsit, még ha rettegek is. Párom meg imád vezetni! És irigylem érte :)

2010. júl. 11. 23:01
 7/22 anonim ***** válasza:
11%

Vannak olyan emberek,akiknek egyszerűen nem való a vezetés..,nem nekik találták ki!És most NE sértődj meg de ez az igazság! Lényegében a kocsi vezet Téged,nem Te őt..

Tesóm is ilyen,hogy mikor próbál vezetni,kapkod,stresszel és nem tud nyugodtan,higgadtan vezetni,látszik rajta hogy nem uralja az autót!Sorry,hogy nem bátoritást irtam,de ez az igazság!Vagy ha érzel magadban elég ambiciót és bátorságot hogy vezess és leküzd a félelmed,akkor hajrá,de az elején mindenképp üljön melletted valaki a biztonság kedvéért!

2010. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

áá én tutira nem fogok jogsit szerezni. Nem is érdekel igazán. És tisztában vagyok vele, hogy nekem nem való. Csak fennakadnék az első villanyoszlopon.. :S xD


Csak a félelmemet akarom leküzdeni! Hogy utasként meg tudjak maradni az autóban. Néha volt már, hogy a sírás kerülgetett..

2010. júl. 11. 23:21
 9/22 anonim ***** válasza:
Akkor inkább maradj csak utas...,ez túl kockázatos lenne mind más autósok mind a saját magad testiépségében,hogy leküzd a félelmed,legalábis sztem!Ha esetleg vezetnél és történne valami gikszer vezetés/menet közben, akkorelengednéd a kormányt, a pedálokról levennéd a lábad,és az arcodba temetnéd a kezed miközben sikitanál..,ugye ebbe a kategóriába tartozol?:)
2010. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egyébként félsz a sebességtől?
2010. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!