Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha olyan súlyos...

Mi van akkor, ha olyan súlyos mozgássérültet viszek autóval, aki csak pár lépést tud megtenni, de parkolóhely csak több sarokra van attól, ahol kiszáll?

Figyelt kérdés

Ilyenkor kiteszem a mozgássérültet, és bolyongok tovább parkolóhelyet keresve, jó messzire attól, ahol kitettem. Ha végre valahol meg tudok állni, kiteszem a mozgássérült parkolókártyát, és utána visszagyalagolok. Ha végeztünk, elmegyek a kocsihoz, és azzal visszamegyek a kiindulási helyen várakozó mozgássérülthöz. Igen ám, de ő ilyenkor akkor sincs a kocsiban, ha kiszállok, és akkor se, ha beszállok. Meg se tudom mutatni, hogy hol van, mert olyan messze van. (Akit érdekel a helyszín, ilyen pl. az I. ker Fő utcai buszmegállónál levő templom. Megállni se igen lehet ott de, de kénytelen vagyok itt kitenni, aztán megyek előre több száz métert, a benzinkútnál kanyarodok be, és az ottani kis utcákban lehet csak megállni. De ez jó messze van a templomtól.)


Sokszor olvasom, hogy civil ruhás rendőrök figyelik a mozgássérült parkolást, és ha nincs ott a kártya jogosultja, akkor közokirathamisításért előállítanak és felelősségre vonnak. Tegnap is volt egy hasonló eset az RTL Híradóban. Én még nem jártam így, de nem tudom, elfogadják-e, hogy a közelben tettem ki a mozgássérültet, akkor is, ha nem tudok a parkolóhelyen rámutatni.


[link]



2019. júl. 31. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég szélsőséges eset volt, sőt túlkapásnak lehet minősíteni, de az egy másik kérdés lehetne.


Ugyanakkor az sem árt, ha a mozgáskorlátozottat szállító használja a fejét, hogy elkerülje a lehetséges csapdákat.

Sokan visszaélnek a parkoló igazolvány használatával, ezért a szigor, jobb az, ha nem is kerülsz olyan helyzetbe, hogy magyarázkodni kelljen.


Kellemetlen, de ha a célpont közelében nincs parkolóhely, távolabbra kell menni, ahol a mozgáskorlátozott nincs ott, nem vagy jogosult a kártya használatára.

A cél közelében viszont felállhatsz a járdára, ha az a szabályoknak megfelelően végrehajtható.

A parkoló igazolvány lényegét sokan félre értik, az nem arról szól, hogy a parkolás ingyenes, hanem a célhoz minél közelebbi megállást, várakozást segíti, hogy a mozgáskorlátozott ne távolról legyen kénytelen a célhoz gyalogolni (gurulni)... tehát, ha kiteszed a bejáratnál, a kiszállás pillanatától kezdve az igazolványt nem használhatod.

Viszont, ha a jogosult veled van, kint van a kártya, felállhatsz a járdára, várakozhatsz várakozni tilos tábla hatálya alatt (ha a feltételek adottak), figyelmen kívül hagyhatod a mindét irányból behajtani tilos táblát ( de a behajtani tilos táblát ne,, tehát egyirányú úton nem mehetsz a forgalommal szemben, és a megállni tilos táblát is figyelembe kell venni)

2019. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!