Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ennyi idő után nem kellet...

Ennyi idő után nem kellet volna már megérkeznie a büntetésnek?

Figyelt kérdés

70 nap telt azóta,hogy nem jött büntetés mert nem vettem e-matricát(megyeit).

Nem mintha nagyon örülnék neki,hogy megjöjjön,csak nem akarok 4x annyit fizetni a pótdíjért. :,D

HU-GO kamera alatt pedig átmentem.



2019. szept. 10. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

A HU-GO megtett úttal arányos elektronikus útdíjszedési rendszer díjfizetési kötelezettsége nem

vonatkozik az autóbuszokra, mezőgazdasági vontatókra és az ehhez kapcsolt pótkocsikra, a

lassú járművekre, motorkerékpárokra, a legfeljebb 3,5 tonna megengedett legnagyobb

össztömegű személygépkocsikra vagy tehergépkocsira és, a lakófelépítményű gépkocsira

(lakóautó), valamint ezek vontatmányaira.

2019. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak HU-GO kamera ellenőrzött, akkor – feltételezem az első válasz szerinti járművel voltál – nem kell aggódnod.


Azt, hogy megyei matricád nem volt, vagy országos, azt nehezen tudná kitalálni a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt; de nem is kell találgatniuk, hogy milyet vettél volna, ha vettél volna. Nem volt érvényes e-matricád, és úgy használtál fizetős útszakaszt, ennyi.


Ha mégis „látott” olyan e-matrica ellenőrző egység, amit te nem láttál, akkor 70 nap után még nem teljesen bizonyos, hogy fel lehet lélegezni.

„1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

33/B. §

(5) Amennyiben a használati díjat nem fizették meg, a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek az érintett jármű üzemben tartójának a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kötelesek postára adni a pótdíjfizetési felszólítást. Ha a használati díjat és pótdíjat meg nem fizető üzemben tartó (gépjárművezető) a helyszíni ellenőrzés alkalmával az ellenőrzésről kiállított jegyzőkönyvet aláírja és átveszi, akkor nem kell a pótdíjfizetési felszólítást részére kézbesíteni. A pótdíjfizetési kötelezettség két év alatt évül el. A pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető.

(5a) Ha a pótdíjfizetési felszólítás megküldésének időpontjában a közúti közlekedési nyilvántartás nem a tényleges üzemben tartó adatait tartalmazza, illetve külföldi üzembentartók esetén az (5) bekezdés szerinti határidő a tényleges üzemben tartó ismertté válásától számítandó.”


Első időtartam, ami meghosszabbíthatja a 60 napot, hogy a nemfizetés mikor vált ismertté a pótdíjazni jogosult számára? A törvényben nem az elkövetéstől számítódik a 60 nap, és nem tudom, hogy milyen gyakorisággal gyűjtik, értékelik az adatokat.

Második időtartam, ami meghosszabbíthatja a 60 napot, a posta kézbesítési sebessége. Létszámhiányos területen jócskán késhetnek.

Harmadik időtartam, ami meghosszabbíthatja a 60 napot, ha valamilyen adatod nem időszerű a központi nyilvántartásban, mert akkor nyomozniuk kell, és csak a jó adatok megismerésétől kezdődik a 60 nap.


Ráadásul, tömeges küldeményfeladásnál nincs a borítékon időbélyegző, csak „DÍJ HITELESÍTVE TAXE PERCUE” szöveg van. Az ilyen hivatalos, szolgáltatói leveleknél azt tapasztalom, hogy akár 9-12 nappal később kapom meg, mint amilyen dátum a borítékban levő iraton, értesítőn, számlán szerepel. Ugyanakkor a bélyeges, dátumbélyegzős leveleket a feladás után 1-3 nappal megkapom, az ország távoli helyeiről is. Feltételezem, hogy csak hetente egyszer adnak fel egy-egy adagot, vagy akár ritkábban is, úgysem látszik a borítékon, hogy mikor adták fel, ha problémázok, csak az iraton levő dátumot tudom bemutatni, ők meg mondhatják, hogy akkor adták fel, csak ilyen lassú a posta, nem tehetnek róla.


Remélheted, hogy nem látott illetékes kamera (vagy akár tudhatod is, te tudod), de ha igen, akkor még nem feltétlen múlt el a veszély.

2019. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még mindig nem jött meg a büntetés. :o
2019. okt. 4. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!