Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az útkereszteződé...

Hogyan lehet az útkereszteződésben használatos reakcióidőt/rutint megtanulni?

Figyelt kérdés
kezdőként is valamit mutatnom kell majd az úton, ott meg nem érek rá gondolkodni
2019. szept. 19. 04:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sok vezetéssel, gyakorlással.
2019. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Gondolkodj előre az adott szituban. Először lassabban fog menni, akkor jó mikor már rutinból megy gondolkodás nélkül.
2019. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rutint sehogy nem tanulod, az a megszerzett tudás és sok gyakorlás után alakul ki.
2019. szept. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen de az első ilyen esetben mit csináljak mikor még semmi rutin és nem tudom hogy kell?
2019. szept. 19. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb tudásod szerint.


Azért nevezik rutinnak, mert könyvekből, leírásokból nem lehet megtanulni, ha sokat vezetsz, akkor fogod megtanulni, azaz akkor fog rutinná válni.

2019. szept. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"igen de az első ilyen esetben mit csináljak mikor még semmi rutin és nem tudom hogy kell?"


Figyelj arra, amit az oktató mond...

2019. szept. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én minden mástól féltem az első éles vezetésem előtt, de valahogy a kereszteződésektől sosem :D Eleget ültem előtte autóban, hogy tudjam, mikor, kinek, merre, hogyan.

Viszont az tény, hogy ezek, amiket kérdeztél csak úgy fognak javulni, ha vezetsz. Magától nem jön, és sehogy máshogy nem lehet elsajátítani, csak élesben.

Vezess figyelmesen, kereszteződésben mindig legyél körültekintő, nézd a táblákat. Kevés kereszteződés van, ahol manapság nem jelzik táblával, kinek van elsőbbsége, ráadásul egy kereszteződésen nem 100-al fogsz áthajtani, hanem lesz időd felmérni, kire, mi vonatkozik.

2019. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
menj lassabban eleinte, próbáld az összes táblát figyelni. egy idő után már tudod makd mikor merre kell nézni, hogy kell jó ütemben indulni kikanyarodni sávot váltani. de lényeg az óvatosság, mert garantáltan el fogsz nézni dolgokat az elején, és ha nem 70-el rongyolsz be a kereszteződésbe, van időd reagálni, korrigálni a hibáidat.
2019. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!