Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » PÁV kérdés segítség?

PÁV kérdés segítség?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy aki jártas ebben meg tudná mondani, ha véletlenül nem sikerül a PÁV II vizsgám, akkor hány év elteltével lehet újrapróbálni?

Illetve, ha a PÁV II nem sikerül, attól függetlenül, lehet e PÁV III-ra jelentkezni úgy hogy ne várjak + éveket még ameddig a II-nek tart a letelős időszaka? És hogy ez nem a befolyásolja a kettőt? Mert amúgy C jogsim is van, csak előbb szeretném taxizással kezdeni, hogy több rutint szerezzek meg magabiztosabb legyek az úton. Ezért csak a PÁV II-es vizsgát fizettem be. Mert még elég meredek lenne teherrel nekifutni kevés rutinnal, hiába van 2 éves B jogsim, ha nem sok gyakorlatom van. Persze ha a söfőrködés pálya jól feküdne a rutinos évek alatt szeretnék nagy kategóriás járművet is vezetni idővel nem arról van szó. Csak nem akarok kezdőként káoszt okozni még. Ezért kéne legalább személyautóval, vagy kis teherautóval, esetleg kis busszal kezdenem.



#PÁV III. #PÁV II. #hivatásos járművezetés
2019. szept. 24. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy hónapja voltam. Nos, páv 1,2,3 kategóriát befizettem mivel csak arra vizsgálnak amit fizetsz. Nekem a 3-at adták meg végűl (igen, balek vagyok, egy béna senki) korlátlanra. 21 éves kortól taxithatsz. Én ha csak a 2 és 3-at fizetem és azt mondom a buszozás helyett ( mert buszt is csinálgatom) , hogy taxiznék megadják a páv2-t nyakam teszem rá. Engem fél évig tiltottak el a páváskodástól legalábbis az 1-2től. Max két évre tehetik, de ahhoz ramaty pszihó teszteket kell kitölteni, ami művészet.


Fizesd be a hármat is, így korlátlan páv nélkül nem hagyod el a Vajdahunyad utcát. ;)


Amúgy meg, én hamarosan befejezem az e-t és tépek gki-ra kamionra előbb ráengednek mint teherautóra.. nonszensz..

2019. szept. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz az infót! Én most csak a 2-őt fizettem be, mert nekem nem a kamion a cél. Max ha áruszállítóznék akkor sima teherautó vagy kisteherautó jöhet szóba. De elsősorban személyszállítás a cél, ha összejön persze.
2019. szept. 25. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne mondj mást, elég a taxizás, sanszos, hogy én azért nem kaptam meg mert ügye a pszichológusok nem szeretik az álmodozó embereket, "ha meg lesz a busz jogsim buszsofőr szeretnék lenni" pár szavacskán milyen jól le lehet szűrni dolgokat. ;)


Majd írd meg, hogy mi lett. :) Lényeg, hogy mondjuk 10-re van időpontod, akkor is amikor odaérsz ne várj, regisztrálj, érkezési sorrend van. :)

2019. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy neked nem lett meg a 2 :( De, ha túl vagyok rajta elmondom mi volt feltétlen. Hát igen, sajna a pszichológusok eléggé leszűrnek sok mindent, szóval ésszel kell majd ott válaszolni. Persze nyomás alatt nehezebb, mert ezek az agytürkászok hamar lekövetkeztetnek dolgokat...
2019. szept. 25. 18:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma voltam vizsgálaton és sikerült!!! Hát nem mondom, hogy egyszerű volt, de a pedálos színes gombos feladat a pszichológus szerint nagyon jól sikerült, viszont az ábrás tesztet újra kellett csinálnom, mert abban nem voltam elég gyors. De másodjára csak összehoztam azt is igaz több hibával.


Amúgy én ezek alapján készülgettem a vizsgálatra:

https://www.youtube.com/watch?v=UXmdZxLWOrM

[link]


Az elbeszélgetés, meg nem volt vészes. Igaz rákérdeztek, hogy ha taxira jelentkeztem, akkor hogy-hogy meg van a C jogsim. Erre mondtam, hogy nem lehet tudni mikor lehet rá szükség, meg nem árt, ha több lábon áll az ember manapság. Így az álmodozós kijelentéseket kerültem, amit mondtál is. Bár gondolom az se mindegy, hogy melyik pszichológussal beszélget el ott az ember. Én egy nagyon rendes középkorú hölggyel beszélgettem.

2019. okt. 8. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok. :)


Akkor kettőn is volt kormányos, remek :/.


Örülök, hogy összejött, ez felemelő érzés, főleg, hogy korlátlan.

2019. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem volt kormányos?
2019. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Meglepő módon nem volt most kormányos feladat.

Három feladat volt + az elbeszélgetés:

1) Ábrás monotonitás teszt

2) Színes gombos, pedálos reflex teszt

3) Pszichológia teszt

+ Elbeszélgetés a pszichológussal.

Akkor legalább is ezek voltak sorrendbe mindenkinek aki PÁV II-re ment.

Gondolom ezek változnak, hogy mikor melyik vagy nem tudom.

Annyit tudok, hogy a PÁV I-nél volt kormányos.

Remélem sikerülni fog neked is, ha újra lesz lehetőséged rá. Addig is fel a fejjel, kitartás!

2019. okt. 13. 15:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!